Meeskond pidas esimese treeningmängu

FC Kose esindusmeeskond alustas uueks hooajaks valmistumist kolmapäeva õhtul naabri Raasiku FC Joker koduväljakul. Lumisel kunstmuru staadionil peeti viisakas, kuid põnev lahing – 4:3 võit jäi võõrustajatele.

Veel eelmisel hooajal Esiliiga B tasemel mänginud Raasiku au ja uhkus võttis hoo maha ning läks enda initsiatiivil selleks aastaks aste madalamale II liigasse. See ei tähenda, et tase oleks kadunud.

Raasiku esindaja Andre Ilves: ” Võtsime selle aastal rahulikumalt. Esiliigas on hooaeg väga pikk ning mängijad lihtsalt ei jõua muude toimetuste kõrvalt nii palju pühenduda – see on mõistetav. Poisid on kohusetundlikud ja pingutasime kenasti ära, kuid nii pole naudingut. Hetkel piisab meile II liiga pingutusest!”

Võrdne heitlus algas mõlemapoolsete võimalustega, aga eduseisu haaras Joker. Mõned minutid hiljem pääses Pelle väravavahiga silmitsi ning viigistas. Kordus sama – Raasiku mängis täna esimesel poolajal väravas tegutsenud Ken Metsise üle, kuid suutsime vastata. Paremalt äärelt pääses läbi äsja klubiga liitunud saarlane Urmas Rajaver. Terav nurk kogenud mängumeest ei seganud ning löök maandus tagumises nurgas – 2:2 ja sellega poolaeg ka lõppes.

Teiseks mängupooleks läks kindamehe rolli Pelle, kes Kenile tipuründaja koha loovutas. Mäng ise oli endiselt võrdne, kuid nüüd pigem võimalustevaesem. Suurem vahetuste virr-varr möödas, suutis Raasiku ühel rünnakul meie karistusalasse murda, kaitsjad üritasid viimasel hetkel jaole jõuda, kuid seda määruste vastaselt – penalti. Palli taha asus kunagine Pelle klubikaaslane Kuressaare päevilt, Riido Reiman, ning ei eksinud – 3:2 ja taas võõrustajad ees. Kümmekond minutit hiljem mängisime enda väravalähistel liialt uljalt ning kaotsaime mänguvahendi, mis kiirelt vasakult äärelt väravaesisele ja sealt omakorda võrku toimetati – 4:2.

Otsisime nüüdki vastuseid, kuid aega jäi väheks. Ühe jõudsime tagasi lüüa. Ken suutis vastast võidujooksus edestada ning murdis kasti, kus ta kukutati. Ilma suurema vaidluseta asetasime seekord meie palli punktile. Lauri löögi suutis puurilukk küll tõrjuda, kuid otse mehele jala peale ning seda mängumees enam ei kinkinud – 4:3 lõpunumbrid tabloole.

Abitreener Rene Aljas: ” Usun, et võime väga rahul olla. Mängisime korraliku mängu tugeva vastase vastu. See oli esimene mäng uue aastanumbri sees. On näha, et poisid on talvel vaeva näinud ning valmistume hea tujuga uueks hooajaks!”

III liiga lääne tsoonis alustatakse hooaega 1. aprillil kui sõidetakse Vändrasse kohalikule duubelvõistkonnale külla. Enne veel peetakse paar kontollkohtumist, millest järgmine juba pühapäeval Tallinnas.