FC Kose noored osalesid FCF Nike Cupil!


Kõikidel novembrikuu ja esimesel detsembri nädalavahetusel väisas Tallinnas EJL jalgpallihallis vinge Nike Cup, kus turniiridel osales kokku üle 160 võistkonna üle Eesti! FC Kose oli erinevates vanusegruppides esindatud kokku 5 võistkonnaga! Eelmisest aastast oli kogemus olemas FC Kose (05) ja (07) võistkondadel. Teised said esimese elamuse nii suurel turniiril.

Esimesena asusid võistlustulle FC Kose (09) poisid, kes 11.11 peetud turniiril Rõõm Jalgpallist osavõistlusel põnevaid elamusi sai, kuid võiduarvet avada ei õnnestunud.
Treener Rene Aljas: ” Turniir läks rahuldavalt. Esimeste kohtumistega olime väga rahul, kuid viimane mäng jäi kripeldama, sest poisid ei suutnud enam keskenduda. Tulime siia eeskätt harjutama suuremal väljakul mängimist, sest meie vanusegrupp liigub 5vs5 mängult nüüd üle 7vs7 platsile. Saalis me seda kahjuks proovida ei saa – ruumi pole piisavalt. Oleme poistega tegelikult tublid sammud edasi teinud ning teisi püüdnud, sest põhimõtteliselt kõik vastased on meist paar aastat varem alustanud. Poistel on huvi suur ning treeningutel käivad isuga – see on hea seeme, et parandada mängu! Väravad saime kirja, kuid vaikselt olime seadnud endale ka ühe suurema eesmärgi – ühe võidu! Napilt jäi tulemata, aga ega see mägede taga enam ei ole!”

18.11 läks teisena meie võistkondadest turniirile 2006. aastal ja hiljem sündinud poisid. Sellist kooslust FC Kosel meistrivõistlustel küll ei ole, aga kuna poisse on 2005 ja 2007 gruppides nii palju, siis jaotati mängumehi natuke ringi, et kõik vajalikud mänguminutid kätte saaks!
Treener Pelle Pohlak: ” FC Kose (05) võistkonnas on omajagu aasta nooremaid poisse ning võtsime mõned (07) poisid ka appi ja osalesime ka selles vanuses. Kõik said hea kogemuse ning kohati näidati head jalgpalli. Suurem edu jäi võib olla selle taha, et polnud väljakul kujunenud liidrit, loodeti ehk liialt sõbra peale. Kokkuvõttes oli igati korralikud tulemused ning positiivseid situatsioone mängus. Tähtsad minutid sai poistele antud ja sellest lõikame kindlasti edaspidi kasu.”

26.11 oli meil ülipikk, sest mõni pere veetis koos treeneritega lausa päeva jalgpallihallis! Hommikul alustasid FC Kose (11) pallivõlurid oma esimest turniiri üldse. Oktoobris alustanud treeninggrupp oli elamust täiel rinnal nautimas!
Treener Sander Mölder:” Oleme poistega natuke üle kuu trenni teinud ja siin MRJK treener ütles, et nemad peaaegu 2 aastat. Ütlen ausalt, ei teadnud, mida oodata, kuid põhiline oli, et poisid turniiri naudiksid – sellega saime suurepäraselt hakkama! Olen poiste üle uhke ja igati rahul. Lõime väravaid ja aitasime väljakul üksteist. Saime häid emotsioone ning tulime ka halbadega üsna hästi toime. Loomulikult oli kirsiks tordil poistele kohamängudes saadud penaltidega võit – sellist emotsiooni peab ise nägema, seda ei saa kirjeldada! Paneme poistega vingelt edasi!”

Seejärel läks treener Sander appi FC Kose (05) võistkonnale ja Pellele ning ees seisis meie kõige vanemate poiste etteaste. Eelmisel aastal õnnestus sellel võistkonnal turniirilt kaasa krabada hõbemedalid. Sellel korral kõik nii hästi ei õnnestunud ning tasakaalus tulemustega saadi sellel aastal samuti tubli 6. koht.
Treener Pelle: ” Turniir oli kindlasti kõrgema tasemega kui eelmisel aastal. Samas ei saa öelda, et ma poleks mängudega rahul. Näitasime platsil väga häid asju, kuid sekka tuli ka ebaõnnestumisi, mis on normaalne. Tulime otse saalist siia, olukorras, kus nüüd on väljakul 11vs11. Annan poistele au, sest nad said selle keerulise muutusega väga hästi hakkama. Loomulikult saame mängu parandada ja siit ka mõtteid juurde, kuid turniir läks igati korda!”

Viimasena tegi etteaste FC Kose (07), kellel samuti väike kogemus turniirist all. Sarnaselt eelmisele aastale kõrgetele kohtadele mängida ei õnnestunud, kuid häbisse ka ei jäädud. Kõik mängud olid pingelised ja võitluslikud, kuid teravus täna vastaste värava all puudus.
Treener Rene:”Leppisime poistega kokku, et täna üle keskmise hinnet ei saa. Esimesed mängud läks aega, et poisid saalist tulles uuesti suurel platsil harjuks. Ometi mängisime kohati väga hästi palliga, kuid täna ei leidnud me häid lahendusi vastase värava all. Kindlasti vajame 9vs9 mängu harjutamiseks veel sõpruskohtumisi või turniire, kuid hea on näha, et poisid mõtlevad õigesti. Nüüd tuleb suuta see ka väljakul rakendada! Tugev turniir ja igati hea kogemus!”

Klubi tänab korraldajaid ja loomulikult kõiki lapsevanemaid, kes meid turniirile aitasid ning hingestatult poistele pöialt hoidsid! Järgmiste mängudeni!