FC Kose kui jalgpalli võistkond kasvas välja õuejalgpallist, jalgpalli mängiti õues majade vahel, karjamaadel ning mõisa pargis. Oru mõisa parki võibki julgelt nimetada FC Kose hälliks, kus kamp erinevaid põlvkondi 1990. aastatel koos vutti tagusid. 1998. Aastal tuli kolmel entusiastil – Armin Pressil, Jaanus Randlal ja Jaak Kaablil – idee luua pargis nähtu põhjal jalgpallivõistkond, mis saigi registreeritud Eesti Jalgpalli Liidus FC Kose nime all. Nimi tulenes Kose vallast, idee oli, et võistkond koosneks Kose valla parematest poegadest ning esindaks valda Eesti jalgpalli meistrivõistlustel. Kuni majandussurutiseni oli Kose vald pikemat aega ka võistkonna suuremaid toetajaid. Kuigi alguses koosnes võistkond põhiliselt Oru poistest, ei saa märkimata jätta Kose-Uuemõisa poiste panust võistkonna eduloos. Läbi ajaloo on Kose värve kaitsnud ka Tallinna, Ardu ja Häädemeeste poisid.
Esimesed viis aastat oli kodustaadioniks Kose Gümnaasiumi muruväljak, mis ei saanudki nagu päris omaseks. Tänu kohalike Oru küla ettevõtjate ja jalgpallipoiste abiga rajati 2003-2004 Oru Põhikooli staadion, mis on FC Kose koduks siiani. Staadioni murukate oli valmides esinduslik ja tegi silmad ette nii mõnelegi Eestis olevale murukattega maakonna keskuse staadionile. Selle tunnustuseks oli ametlikuks avamänguks vennalik võistlus Eesti A-koondisega, kus mängisid selle aja koondise tipud ja treeneriks oli Arno Pijpers isiklikult. Kuigi saadi kuiv kaotus 0:8, oli see ikkagi erakordne kogemus paljudele noortele FC Kose jalgpalluritele.
Eesti meistrivõistlustel hakati osalema V liigas ja esimese hooga jõuti III liigasse välja, kus oldi igavesed auhinnalised teised, III liigas kasutati aastatel 2002-2003 treener Vladimir Starovoitovi abi, kes pani põhi rõhu füüsilisele poolele, tänu millele laoti põhi II liigasse minekuks. Aastatel 2005-2006 treenis võistkonda kunagine noortetööga silma paistnud Oleg Timofejev, kes pani rõhku tehnilisele poolele ja joonisele. Aste kõrgemal II liigas mängides oli võistkond Eesti 30 parima seas. II liiga tempo ja ressursid olid kõrgemast klassist ning seal jäi pealehakkamisest ja entusiasmist väheseks, tänasel päeval mängib FC Kose Eesti meistrivõistlustel III liiga lääne tsoonis.
II liigas mängides ei jäänud tähelepanuta talendikad noored, kes omandasid oma jalgpalli-abc FC Flora süsteemis ning siirdusid selle tõestuseks FC Kosest mujalegi: 2006. aastal Tõnis Tüli FC Elvasse Eesti I liigas, 2007. aastal Lauri Mihkelson, Rene Aljas ja Pelle Pohlak FC Kuressaarde Eesti meistriliigas.
FC Kose juhatus tahab tänada: Kose Vald, Kose Mööbel AS, Peeter Tuttelberg, Viktor Feinman.
Raigo Hendrikson 2010