Mis muutus 1. juunist?

FC Kose avaldab siinkohal EJL infokirja muutmata kujul, et ka meie lapsevanemad oleks asjadekäiguga kursis!

Hea jalgpallipere liige

Eelmisel nädalal pöördusime teie poole, et selgitada kui oluline on järgida vabariigi valitsuse nõudeid seoses sellega, et jalgpallivõistlused toimuvad praegu ilma pealtvaatajateta. Vahetult pärast kirja saatmist tegi vabariigi valitsus väikese täienduse oma otsuses.

Seni võis jalgpallivõistlusel viibida kuni 100 otseselt mängu toimumisega seotud inimest (jalgpallurid, treenerid, kohtunikud, meedia, korraldajad), valitsuse eelmise nädala otsusega võivad alates 1. juunist nende 100 inimese hulka kuuluda ka pealtvaatajad (kui osalejatest ja korraldajatest jääb kohti üle).

Praktikas tähendab see, et Premium liiga, Esiliiga, Esiliiga B ja naiste Meistriliiga mängudele pole võimalik pealtvaatajaid lubada, sest seal on korraldusega otseselt seotud ligi 100 inimest. Küll aga tähendab valitsuse otsus, et madalamates liigades ja noorte võistlustel on nüüd veidi ruumi ka pealtvaatajate jaoks – koduklubi kohustus on jälgida, et staadionil ei viibiks rohkem kui 100 inimest (sh osalejad), endiselt tuleb täita 2+2 reeglit ja teisi riiklike nõudeid. 

Rõhutame taas, et oleme Euroopas üks väheseid riike, kus jalgpallivõistlused on praegu lubatud. Peame mõistma, et see on eriline võimalus ja tundma oma vastutust selles olukorras. 

Kui soovite lisainfot, siis pöörduge oma koduklubi esindaja või jalgpalliliidu poole.

Suur aitäh!

Anne Rei

Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär