Rekordsuur FC Kose hooaeg on täistuuridel!

2019. jalgpalliaasta on meie klubile rekordiliselt mahukas! Hooaega meistrivõistlustel alustas kaks täiskasvanute ja viis noortevõistkonda!!!

Esindusmeeskond FC Kose naudib sportlikke pingutusi sellel aastal II liiga Lääne/Lõuna tsoonis ning duubelrivistus teeb sama IV liiga Lõuna alagrupis.

Pelle Pohlak: ” Eesmärk oli anda meestele ja poistele, kes juba täiskasvanuid mängivad võimalikult palju minuteid. Kindlasti kaalusime, kas meil on vajalik arv mängijaid kahe võistkonna jagu olemas ja leidsime, et kriitiline number leidub ning eesmärk on mõlema võistkonnaga korralik pingutus teha! Samuti vaatame selle sammuga tulevikku, sest meie esimesest noortevõistkonnast FC Kose (05) hakkavad poisid samuti lähenema meeste meistrivõistlustele – esimesi minuteid on kindlasti kogenud mängijate kõrval lihtsam teenida.”

Esimesed kohtumised on toonud kaasa palju põnevaid lahinguid ja võib olla natuke tagasihoidlikemaid tulemusi, kuid treener sellest hetkel suurt numbrit ei tee. ” Esinduse mängu on pärssinud kahjuks mõned vigastused ja hooaja algus on meil kõik mängud võõrsil – loodame edaspidi kurssi kindlasti muuta, ” arvas Pohlak. ” Duubel on väga tubli olnud. Paljud mängijad on esindusel abis käinud, kuid sellele vaatamata on ka IV liigas tugevad lahingud maha peetud. Mängupilt on lubav ja koduseinte toel suudavad mehed selle ka tulemuseks vormida!”

 

Noored

Klubi kandepind on järjepideva tööga laienenud ning tänavusel hooajal osaleb rekordarv noormängijaid meie värvides meistrivõistlustel. U15 III liiga alagrupis mängivad meie kõige vanemad FC Kose (05); U13 V alagrupis puravad FC Kose (07); FC Kose (09) poisid peavad oma debüüthooaega liigasüsteemis U11 vanuses; nooremad poisid mängivad meistrivõistluste turniiridel järgnevalt: U10 vanuses FC Kose (10) ning U9 gruppides FC Kose Oranž (11) ja FC Kose Must (11).

Rene Aljas: ” Oleme uhked! Mõned aastad sai ambitsioonikas plaan veerema lükatud ning täname Pellega kõiki treenereid, kes meiega on koos seda vankrit vedanud, ja loodame, et jätkame sama töökalt! Kõik on suure panuse andnud ja tänaseks on meie noormängijad ning lapsevanemad vinge kogukonna toimima pannud. ”

” Eesmärgid on noortevõistkondadel meil ühtse läbiva joonega, aga samas erinevad! Kõige tähtsam on õppida jalgpalli mängima, mitte tulemusi taga ajada. Loomulikult oskuste paranedes liiguvad ka tulemused paremusepoole. Erinevatel vanusegruppidel on lihtsalt erinevad eakohased jalgpallielemendid, millega konkreetselt tegeletakse. ”

Murekohaks treeningtingimused

Kõige suurem mure on klubil hetkel korralike treeningtingimuste puudumine. Treeningud koliti mai alguses Kose Güm staadionile, pärast 6- kuulist saaliperioodi, mis kahjuks väga kehvas seisus on.

Pelle: ” Andsime endast samuti maksimumi, et muru väheke kosutada enne välja kolimist, kuid staadioni murukate on tegelikult alla igasugust arvestust. Kvaliteeti sellel kattel näidata on ülikeeruline ja lodame, et vald on teemaga võimalikult kiiresti tegelemas.”

Kodumänge peavad mehed juba ammu legendaarsel Oru PK väljakul, mis kunagi klubi initsiatiivil rajatud sai, ning samas võõrustas FC Kose (05) oma vastaseid juba ka eelmisel aastal. Tänavu koliti ka U13 vanus oma mängudega Orusse. Kosel mängib FC Kose (09) oma U11 liigat ning nooremate korraldatavad tunriirid toimuvad seal.

Rene: ” Hädasti oleks vaja kunstmuru ning vaadates Kose staadioni murukatet, siis ka selle renoveerimine peaks olema päevakorras. Ideaalis mängiksid noortevõistkonnad siiski keskuse peastaadionil. Samuti on aastatega Oru staadioni murukatte kvaliteet langenud, sest koormus on oluliselt tõusnud. Loodame, et suudame uuesti muru paremaks saada, sest hooldus on oluliselt kergem töö, kui suuremahuline renoveerimine. Tahaks loota, et vallas jalgpallurite tingimused paranevad järgnevatel aastatel, et esindada oma kodukohta väärikates oludes!”

 

Klubi tänab kõik osalisi ning loomulikult ka oma toetajaid AS Klaasimeister, Nike, Amino ja trükipartner MS Eesti.

Hoiame kokku ja toetame üksteist – koos suudame rohkem!