U12 lõpetas hooaja rõõmsalt!

FC Kose (07) võistkond, kes 2018. aastal mängis U12 vanuseklassi B-taseme V alagrupis näitas, millega treeningutel tegeletud on! Hooaja teisel poolel suudeti võita kõik kohtumised ning esimest aastat paremusjärjestust peetud tabelis hõivati kõige kõrgem rida!

Treenerite Rene Aljas ja Martin Bukin käe all harjutavate poiste areng oli tõeliselt julgustav. Kui alustati kevadel 2 võidu, ühe viigi ning 2 kaotusega, siis järgnev oli tõeline imeseeria. Eelseisnud 11 kohtumist võideti jutti ning näidati väga tublit mängu.

Treener Rene: ” Poisid tegid võimsa seeria, kuid tulemustest tähtsam oli see, kuidas me nendeni jõudsime. Tegelesime treeningutel enda nõrgemate külgede lihvimisega ja arendasime ka tugevusi. Meeldis väga, et elemendid, millega tööd tegime paranesid ka võistlusmängudes. Kõige selle alus oli loomulikult poiste suhtumine ja tahtmine õppida!”

Teist aastat ENMV osalenud võistkond treenib kolmel päeval nädalas ning hooajal kestel lisandub liigamäng – 4 korda nädalas on korralik koormus.

Treener Martin: “Kindlasti on see tugev pingutus ja koormus, kuid samas vajalik, et enda võimeid pidevalt arendada. Tähtis osa on ka lapsevanematel, kes liikumisharjumusi lastel suunavad. 3 treeningut nädalas on optimaalne, poistele peab jääma ka vabaaeg, et laps olla. Treenerite asi on 3 x 1,5h võimalikult efektiivselt üles ehitada, et areng jätkusuutlikult toimuks. Meil on hea kooslus, võime öelda, et saame kõik oma ülesannetega kenasti hakkama!”

Hooaja keskel rääkisid treenerid, et tulemus kui selline eesmärk omaette ei ole, vaid tahetakse mängima õppida. Millele võistkond rõhku pani, et edasiminek nõnda hästi õnnestus?

Treener Rene: ” Oleme enda jaoks läbi mõelnud, et keskendume jalgpalli raskemale osale ehk rünnakule. Alustame kaitsemängu õppimist treeningutel U13 klassis, mis on aasta enne suurele platsile minemist. 9vs9 platsil saame läbi mängijate individuaalsete oskuste parandamise ka kaitsetöö piisavale tasemele, et tublilt mängida. Täpsemalt oli meil eesmärk tõsta rünnakutel kiirust ja leida kiiremaid lahendusi, samuti tahtsime harjutada palli toimetamist kõige ohtlikematesse tsoonidesse. Võin öelda, et mõlemad elemendid meie mängus paranesid jõudsalt ja tänu sellele hakkasid tulema ka positiivsed resultaadid. Nüüd peavad need oskused kinnistuma ja töö läheb edasi uute väljakutsetega – pole me veel kuhugi jõudnud!”

Vingetele tegudele pandi alus juba saali perioodil, sest turniiridel osaleti isuga. Võistlusteks jagati mõnikord grupp ka pooleks, et kahe võistkonnaga minnes kõik poisid mängukogemusi saaks. Suvel võeti ette põnev reis Pärnusse, kus rahvusvaheline Summer Cup emotsioone andis! Sügisesse jäi samuti rahvusvaheline Saku Cup. Pärast põnevat lõpplahendust liigas võtsid treenerid ja poisid aja puhkamiseks ning tegid 2-nädalase pausi. Uuesti tullakse treeningutele Kose Kultuurikeskuse  saali 29.10 ning töö jätkub.
Treener Martin: “Saalis saame tegeleda tehniliste oskustega, kuid ideaalis oleksime muidugi kunstmuru olemasolul natuke kauem suuremal väljakul. Läheme novembris ja detsembris turniiridele, et suurema väljaku tunnetus päris ära ei kaoks ning saame ka võistlusmomente. Kevadel loodame heale ilmale ja võimalusele murule tagasi pääseda.”

Treener Rene lisab: ” Kindlasti anname ka vallale mõista, et hetkel on Kose Gümnaasiumi staadioni muru alla igasugust arvestust, eriti arvestades võimalusi. Võin täitsa ausalt öelda, et piinlik on siin teisi võistkondi võõrustada ja treeningute kvaliteet kannatab. Halvimal juhul peame järgmise hooaja mängud kolima Oru PK staadionile, kus vähemalt esindusmeeskonna eestvedamisel muru kvaliteet on säilinud. Oleks kahju, kuid see on reaalsus.”

Enne veel kui poistel treeningrütm taastub peetakse välihooaja lõpetuseks pühapäeval 28.10 põnevust pakkuv FC Kose (07) vs Emad/Isad (07), kus poisid võtavad mõõtu enda suurimate fännide – lastevanematega! Tulge kohale ja elage kaasa! Töökalt edasi!

Fotod: Siret Noobel