FC Kose noored osalesid FCF Nike Cupil!


Kõikidel novembrikuu ja esimesel detsembri nädalavahetusel väisas Tallinnas EJL jalgpallihallis vinge Nike Cup, kus turniiridel osales kokku üle 160 võistkonna üle Eesti! FC Kose oli erinevates vanusegruppides esindatud kokku 5 võistkonnaga! Eelmisest aastast oli kogemus olemas FC Kose (05) ja (07) võistkondadel. Teised said esimese elamuse nii suurel turniiril.

Esimesena asusid võistlustulle FC Kose (09) poisid, kes 11.11 peetud turniiril Rõõm Jalgpallist osavõistlusel põnevaid elamusi sai, kuid võiduarvet avada ei õnnestunud.
Treener Rene Aljas: ” Turniir läks rahuldavalt. Esimeste kohtumistega olime väga rahul, kuid viimane mäng jäi kripeldama, sest poisid ei suutnud enam keskenduda. Tulime siia eeskätt harjutama suuremal väljakul mängimist, sest meie vanusegrupp liigub 5vs5 mängult nüüd üle 7vs7 platsile. Saalis me seda kahjuks proovida ei saa – ruumi pole piisavalt. Oleme poistega tegelikult tublid sammud edasi teinud ning teisi püüdnud, sest põhimõtteliselt kõik vastased on meist paar aastat varem alustanud. Poistel on huvi suur ning treeningutel käivad isuga – see on hea seeme, et parandada mängu! Väravad saime kirja, kuid vaikselt olime seadnud endale ka ühe suurema eesmärgi – ühe võidu! Napilt jäi tulemata, aga ega see mägede taga enam ei ole!”

18.11 läks teisena meie võistkondadest turniirile 2006. aastal ja hiljem sündinud poisid. Sellist kooslust FC Kosel meistrivõistlustel küll ei ole, aga kuna poisse on 2005 ja 2007 gruppides nii palju, siis jaotati mängumehi natuke ringi, et kõik vajalikud mänguminutid kätte saaks!
Treener Pelle Pohlak: ” FC Kose (05) võistkonnas on omajagu aasta nooremaid poisse ning võtsime mõned (07) poisid ka appi ja osalesime ka selles vanuses. Kõik said hea kogemuse ning kohati näidati head jalgpalli. Suurem edu jäi võib olla selle taha, et polnud väljakul kujunenud liidrit, loodeti ehk liialt sõbra peale. Kokkuvõttes oli igati korralikud tulemused ning positiivseid situatsioone mängus. Tähtsad minutid sai poistele antud ja sellest lõikame kindlasti edaspidi kasu.”

26.11 oli meil ülipikk, sest mõni pere veetis koos treeneritega lausa päeva jalgpallihallis! Hommikul alustasid FC Kose (11) pallivõlurid oma esimest turniiri üldse. Oktoobris alustanud treeninggrupp oli elamust täiel rinnal nautimas!
Treener Sander Mölder:” Oleme poistega natuke üle kuu trenni teinud ja siin MRJK treener ütles, et nemad peaaegu 2 aastat. Ütlen ausalt, ei teadnud, mida oodata, kuid põhiline oli, et poisid turniiri naudiksid – sellega saime suurepäraselt hakkama! Olen poiste üle uhke ja igati rahul. Lõime väravaid ja aitasime väljakul üksteist. Saime häid emotsioone ning tulime ka halbadega üsna hästi toime. Loomulikult oli kirsiks tordil poistele kohamängudes saadud penaltidega võit – sellist emotsiooni peab ise nägema, seda ei saa kirjeldada! Paneme poistega vingelt edasi!”

Seejärel läks treener Sander appi FC Kose (05) võistkonnale ja Pellele ning ees seisis meie kõige vanemate poiste etteaste. Eelmisel aastal õnnestus sellel võistkonnal turniirilt kaasa krabada hõbemedalid. Sellel korral kõik nii hästi ei õnnestunud ning tasakaalus tulemustega saadi sellel aastal samuti tubli 6. koht.
Treener Pelle: ” Turniir oli kindlasti kõrgema tasemega kui eelmisel aastal. Samas ei saa öelda, et ma poleks mängudega rahul. Näitasime platsil väga häid asju, kuid sekka tuli ka ebaõnnestumisi, mis on normaalne. Tulime otse saalist siia, olukorras, kus nüüd on väljakul 11vs11. Annan poistele au, sest nad said selle keerulise muutusega väga hästi hakkama. Loomulikult saame mängu parandada ja siit ka mõtteid juurde, kuid turniir läks igati korda!”

Viimasena tegi etteaste FC Kose (07), kellel samuti väike kogemus turniirist all. Sarnaselt eelmisele aastale kõrgetele kohtadele mängida ei õnnestunud, kuid häbisse ka ei jäädud. Kõik mängud olid pingelised ja võitluslikud, kuid teravus täna vastaste värava all puudus.
Treener Rene:”Leppisime poistega kokku, et täna üle keskmise hinnet ei saa. Esimesed mängud läks aega, et poisid saalist tulles uuesti suurel platsil harjuks. Ometi mängisime kohati väga hästi palliga, kuid täna ei leidnud me häid lahendusi vastase värava all. Kindlasti vajame 9vs9 mängu harjutamiseks veel sõpruskohtumisi või turniire, kuid hea on näha, et poisid mõtlevad õigesti. Nüüd tuleb suuta see ka väljakul rakendada! Tugev turniir ja igati hea kogemus!”

Klubi tänab korraldajaid ja loomulikult kõiki lapsevanemaid, kes meid turniirile aitasid ning hingestatult poistele pöialt hoidsid! Järgmiste mängudeni!

 

 

 

 

Esindusmeeskond lõpetas hooaja

FC Kose esindusmeeskond lõpetas hooaja III liiga lääne tsoonis, kaheteist võistkonna seas saavutati rahuldav kaheksas koht.

FC Kose liigamängude statistika:

22 mängu, 8 võitu, 3 viiki, 11 kaotust, väravatevahe 29:44

Keskmiselt löödud väravaid 1,3
Keskmiselt lastud väravaid 2
Keskmiselt kollaseid kaarte 0,63

Enim minuteid:
Madis Rosar 1800
Martin Viiklaid 1735
Erlend Rohtsaar 1715

Enim väravaid:
Madis Rosar 7
Tormi Talirand 5
Ken Metsis 5

Enim kollaseid:
Martin Viiklaid 4
Jorge Veeoja 3
Markos Leppik 2

Põhikoosseis mänguminutite järgi:

Põhikoosseis mängude arvu järgi:

Järgmisel hooajal jätkab FC Kose esindusmeekond III liiga lääne tsoonis!

 

U11 | Esimene liigahooaeg mängitud

FC Kose (07) poisid lõpetasid 17. septembril oma esimese liigahooaja, kui kodus suudeti üle mängida FC Levadia Valge võistkond 10:0. Poisid olid tublid, et hea emotsiooniga hooajale punkt pandi, kuid töö käib edasi!

Treener Sander Mölder: ” Hea oli näha, et poisid keskendusid oma asjadele ilusasti mängu lõpuni ja seisule ei mõeldud. Kokkuvõttes korralik mäng ja saime väravatega liigahooaja lõpetatud. Tublid!”

FC Kose osales noorte meistrivõistlustel selles vanuseklassis esimest korda ning poisid tegid seda üsna edukalt. Kõik 14 kohtumist olid mängumehed säravate silmadega kohal ja nõus meeskonnana pingutama.

Treener Rene: ” Hooajale võime panna hindeks 4. Poisid teavad ka, et oli asju, mida saab parandada, kuid ka olukordi, mida nad suutsid hästi ellu viia. Kui mõelda, et meie selle aasta töö ja aur on läinud puhtalt ründemängu õppimisele, siis võib rahul olla asjaoluga, et üheski kohtumises ei jäänud värav meil löömata! Samuti on positiivne, et neid väravaid tuli neljateistkümnelt erinevalt mängijalt! Kasvasime meeskonnana kokku ning osalesime rõõmuga treeningutel, et paremaks saada. Tulemus meie jaoks peegelduski mängupildis, mitte seisudes tablool. Palliga mängu parandasime oluliselt ja suutsime kohati head jalgpalli näidata, järgmiseks tuleb õpitu veel kvaliteetsemalt ja kiiremalt platsil ellu viia. Töö läheb edasi ja loodan, et liiga andis poistele ka lisalaengu saali-perioodiks.

FC Kose ja treenerid tänavad kõiki lapsevanemaid, kes meeskonna mängudele aitas ning oma panuse poiste tegemistesse andis! Ilma Teieta ei oleks ka meid – aitäh!

 

U11 | Raske nädal lõppes ilusa kaotusega

U11 liigas pidas oma kolmanda mängu nädala jooksul FC Kose (07) võistkond, kui Wismari staadionil tuli tunnistada JK Puuma (07) 3:2 paremust.

Põneva mängu saatuse otsustas esimene poolaeg, mille võõrustajad 3:1 võitsid. Teisel poolajal üritasid meie poisid maruliselt tagasitulekut, kuid tasuks jäi seekord ainult üks värav.

Treener Rene:” Hea mäng! Mängisime palliga võib olla isegi kõige küpsema mängu. Suutsime palli säilitada, ruumi leida ja olukordi luua, kuid seekord ei suutnud palle võrku lüüa. Rünnakul mängisime suurepäraselt! Kaitses seekord tegime mõned eksimused, millest ka väravad löödi, kuid ei hullu. Kaitsetöö juurde jõuame ka treeningutel, läheb veel aega. Kokkuvõttes väga positiivne mängupilt ja treenerid on poistega rahul!”

Liigas peavad poisid viimase kohtumise järgmisel pühapäeval kui kodusel Kose Gümnaasiumi staadionil võõrustatakse FC Levadia Valge (07) võistkonda. Mäng algab kell 10:30.

 

U11 | Põnev viik Floraga

Meie (07) pidas liigas põneva lahingu A. Le Coq Arena kõrval FC Flora Rohelised (07) võistkonnaga. Kaotusseisust välja tulnud poisid läksid ka juhtima, kuid lõpu eel vastane kosus ja lõi tabloole lõppskoori, mis tähendas hooaja esimest viiki – 3:3.

“Põnev kohtumine oli. Meil on tihe ja raske nädal käsil ning tegime palju muudatusi. Poistele tuleb kasuks mängimine erinevatel positsioonidel ja täna nad võib olla said palju uusi olukordi, kuid oleme rahul – kõik said hästi hakkama. Seatud eesmärkidest täitsime pooled suurepäraselt ja nendega, kus kõik ei õnnestunud, teeme tööd edasi,” võttis mängu kokku treener Rene.

Järgmine kohtumine ootab poisse ees juba laupäeval, kui väikese võõrsilturnee lõpetab kohtumine JK Puuma vastu Wismari staadionil. Mäng algab hommikul kell 10:00

 

U9 | Kõige väiksematel häid uudiseid

FC Kose (09) käis pärast suvepausi enda meistrivõistluste kahel turniiril, kus löödi väravaid ja kogeti vahvaid emotsioone. Samuti on hea meel teatada, et FC Kose ja Kose Masina-Traktorijaam alustasin koostööd, mille vältel ehib FC Kose (09) särke just nende logo!

Esimese aasta meistrivõistluste neli turniiri on peetud ning poisid ja treenerid vaatavad sügis-talveks erinevaid võistlusi, kus uusi kogemusi juurde hankida!

Treener Rene: ” Oleme tegelikult väga rahul. Poisid näitasid igal turniiril aina paremat mängu. Kahju, et Kuusalu turniir lühikeseks jäi, kuid kokkuvõttes tasusid meistrivõistlused meile kuhjaga ära. Saime häid mänge ja võistlusi.”

Esimesel aastal küll võitu ei tulnud, kuid positiivseid elamusi jagus kuhjaga! “Eesmärk kindlasti ei ole vaadata skoore, küll need tulevad kui mängimine järjest paremini välja tuleb. Mängupilt on oluliselt paranenud ja tähtis, et poistele meeldib jalgpall ning trennis käia,” lisas treener.

Samuti peab klubi ja treener oluliseks ühtsustunnet ning seda näitab ka koostöö uue särgisponsoriga.

” Mul on väga hea meel, et toetaja tuli poiste lastevanemate seast. Kellel võimalus, panustab tegemistesse ja oleme seisukohal, et koos suudamegi rohkem! Suured tänud Kose Masina-Traktorijaamale, kes kandis FC Kose (09) võistlusvormidega seotud kulud ning lapsevanemad ei pidanud selleks lisaväljaminekut tegema,” rõõmustas treener uue koostöö üle!

Üks osa hooajast sai noortel küll läbi, kuid sügisel ja talvel otsivad nii treenerid ja klubi erinevaid turniire ja võistlusi, kus osa võtta, et mängulust alles jääks. Seni jätkavad poisid treeningutega ja ootavad ka uusi huvilisi endiga liituma!

 

U11 | Suurepärane tulemus pealinnast

FC Kose (07) käis laupäeval rammu katsumas FCI Tallinn II (07) võistkonnaga ning näitas väga hingestatud esitusega enda isukust. Kui kevadel koduväljakul pidid poisid põnevas lahingus tunnistama vastaste 3:2 paremust, siis sellel korral õnnestus välja mängida 5:0 võidunumbrid!

Treener Rene Aljas: “Seis jäi lõpuks ühepoolne, kuid mäng ise oli tasavägisem. Seda enam olen rahul, et poisid pingutasid selle nimel, et kaitses korralikult mängida. Seadsime enne mängu üheks ülesandeks, et ei lase nii palju väravaid nagu eelmises omavahelises kohtumises – poisid täitsid selle eesmärgi hea võitlusvaimuga! Poisid on tublilt trennis käinud ja väärivad tunnustust!”

Treener Sander Mölder lisas:”Täna oli kaitsemäng tegelikult positiivsem kui ründemäng, kuigi võib olla skoor seda ei väljendanud! Oleme palliga mängimisel õigel teel ja läheme samm-sammult enesekindlamaks ja osavamaks.”

Järgmise mängu peavad poisid juba K kell 18:30 Nike Arenal, kus vastaseks FC Flora Rohelised (07) võistkond.

 

 

U11 | Raske 4:1 võit Flora üle

Pühapäeval jätkas FC Kose (07) oma U11 liigahooaega kui võõrustasime FC Flora Rohevalged (07) võistkonda. Mäng oli võrdne ning põnev ja lõpuvile kõlades näitas tabloo meie 4:1 võitu! Tublid poisid!

Sügisringi kolmas kohtumine möödus Kose Gümnaasiumi staadionil paljude momentide ja võrdse mängupildi saatel. Meie poisid suutsid täpsemad olla ning said tasuks võidukalt hõisata!

Treener Rene: ” Täna näitasime natukene liigset ärevust. Poisid alustasid uniselt, kuid suutsid tõusvas joones mängida, mis oli positiivne. Paar seatud ülesannet jäi täitmata, kuid üldpildis tegime piisava pingutuse, et tuju pärast mängu hea oleks! Eks võtamegi endale järjest keerulisemaid eesmärke ja need ei peagi esimesel katsel kohe õnnestuma. Harjutame edasi ja astume sammu edasi!”

Nüüd ootab poisse ees keeruline võõrsilmängude seeria, sest järgmised kolm kohtumist toimuvad Tallinnas. Esmalt läheme L 2.09 külla FCI Tallinn II (07) võistkonnale. Kohtumine algab Lasnamäel kell 10:30.

 

 

U11 | Mänguaja muudatus!

U11 liigas muutus meie kalendris mäng. 20.08 toimuma pidanud kohtumine FC Flora Roheline (07) vs FC Kose (07) lükati meeskondade kokkuleppe kohaselt edasi ning uueks kuupäevaks on 6.09. Mängu koht muutus samuti ja mäng peetakse A. Le Coq Arena kõrval asuval Nike Arenal kell 18:30.

 

U11 | Koduväljakul suur võit

Pühapäeval võõrustasid meie noortevõistkonnad oma vastaseid kodusel Kose Gümnaasiumi staadionil. Kell 10:30 astusid esimesena väljakule FC Kose (07) poisid, kes mängisid Nõmme Kalju FC III (07) võistkonna vastu. Kevadel oli ajalooline esimene võit just nende vastu saavutatud.

Mäng algas võrdselt ning võimalustest kaugemale oranžid ei jõudnud. Pärast väikest äratust suudeti siiski ka seekord jõudude vahekord paika loksutada. Näidati ründavat ja enesekindlat mängu palliga ning lõpuvile kõlades oli tasuks 9:0 võit. Poisid olid tublid!

Treener Rene: “Alustasime natukene ümmarguselt, hoidsime palli, kuid ei rünnanud väravat. Kui Kaur esimese ära lõi, said poisid krambist üle. Parandamise ruumi on kindlasti, arutasime ja jõudsime järeldusele, et 2/3 mängisime head jalgpalli ja selline 15 minutit oli keskmine. Samas on hea näha, et liigume õiges suunas, sest kevadega võrreldes oli mängupilt tunduvalt muutunud. Teeme koos pingutusi edasi ja kui poisid samamoodi pühenduvad, siis läheme ainult edasi!”

Järgmine kohtumine toimub alles 27.08 kui külla tulevad FC Flora Rohevalged (07). Sellel nädalal pidanud olema kohtumine lükkus 6.09 kuupäevale ja toimub A. Le Coq Arena kõrval asuval Nike Arenal kell 18:30.