Mis muutus 1. juunist?

FC Kose avaldab siinkohal EJL infokirja muutmata kujul, et ka meie lapsevanemad oleks asjadekäiguga kursis!

Hea jalgpallipere liige

Eelmisel nädalal pöördusime teie poole, et selgitada kui oluline on järgida vabariigi valitsuse nõudeid seoses sellega, et jalgpallivõistlused toimuvad praegu ilma pealtvaatajateta. Vahetult pärast kirja saatmist tegi vabariigi valitsus väikese täienduse oma otsuses.

Seni võis jalgpallivõistlusel viibida kuni 100 otseselt mängu toimumisega seotud inimest (jalgpallurid, treenerid, kohtunikud, meedia, korraldajad), valitsuse eelmise nädala otsusega võivad alates 1. juunist nende 100 inimese hulka kuuluda ka pealtvaatajad (kui osalejatest ja korraldajatest jääb kohti üle).

Praktikas tähendab see, et Premium liiga, Esiliiga, Esiliiga B ja naiste Meistriliiga mängudele pole võimalik pealtvaatajaid lubada, sest seal on korraldusega otseselt seotud ligi 100 inimest. Küll aga tähendab valitsuse otsus, et madalamates liigades ja noorte võistlustel on nüüd veidi ruumi ka pealtvaatajate jaoks – koduklubi kohustus on jälgida, et staadionil ei viibiks rohkem kui 100 inimest (sh osalejad), endiselt tuleb täita 2+2 reeglit ja teisi riiklike nõudeid. 

Rõhutame taas, et oleme Euroopas üks väheseid riike, kus jalgpallivõistlused on praegu lubatud. Peame mõistma, et see on eriline võimalus ja tundma oma vastutust selles olukorras. 

Kui soovite lisainfot, siis pöörduge oma koduklubi esindaja või jalgpalliliidu poole.

Suur aitäh!

Anne Rei

Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär

 

Klubi alustab EMV hooaega!

FC Kose alustab tuleval nädalavahetusel küll hilinenud, kuid pikisilmi oodatud uut hooaega!

Eelmisel hooajal ebaõnnestunud hooaja teinud esindusmeeskond võitleb ka sellel aastal oma koha eest II liiga Lõuna/Lääs piirkonnas. Konkurentsi pakub meile 13 võistkonda ning rebimine on tihe. Treener Pelle Pohlak sõnastas eesmärgid järgnevalt: ” Oleme alati meeskonnaga väljakutsed vastu võtnud. Arvestades eelmist hooaega ning soovi oma noori esinduse tegemistesse kaasta, saab ka eesolev hooaeg kindlasti raske olema, kuid teras karastub tules. Kui kogenumad mängijad saavad tööde ja tegemiste kõrvalt regulaarselt tuumiku moodustada, siis seame kindlasti eesmärgiks koht liigas säilitada. Loodame, et noored annavad samuti tubli panuse ja mõni kerkib ka esile!”

Lisaks esindusele mängib IV liigat ka meie duubelvõistkond, kes asja suure tuhinaga teeb.

” Mehed, kes võib olla jalgpalli nii tõsiselt ei ole harrastanud ja kellel ajaliselt ka vähem ressursse – saavad IV liigat mõnuse sportliku tegevusena harrastada. Samuti käib võitskonnaga kaasas ka mõnus seltskonna tunnetus ning kambavaim. Nooremad poisid saavad siin kindlasti juba ennast näidata ja vanematele meestele survet avaldama, et nemad ka ikka vööümbermõõdu paigas hoiaksid,” selgitas Pelle duubli tegemistest.

Klubi noortetöö on aasta-aastalt suurenenud ning 2020. aastal mängivad võistkonnad meil U16, U14, U13 ja U11 liigasid ning meistrivõistluste turniiriformaadist võtavad osa ka U10 ja U9!
Rene Aljas; ” Kindlasti põnev aeg. Vanemad vanusegrupid hakkavad noorteks meesteks sirguma ning see üleminek saab huvitav olema. Seejärel oleme saanud jätkusuutlikult püramiidi alla välja toimima. Eks väljakutsed on poistel ja treeneritel erinevad, kuid tähtis on saavutatud ülesehitus stabiilselt tööle saada. Usun, et kõik treenerid on selleks motiveeritud ja poisid armastavad ennast väljakul väljendada! Tuleb meeles pidada, et jalgpall on ikkagist ju mäng!”

Arvestades esialgseid piiranguid seoses eriolukorrast väljumisega, palub klubi, et pealtvaatajad toetaksid piirangute kestel omasid kodust pöidlaid hoides. Publiku viibimine on praegu võistlustel veel keelatud!

Põnevaid lahinguid ja emotsioone meile kõigile!

 

EJL soovitused alates 18.05

EJLi soovitused jalgpallitreeningute korraldamiseks õues alates 18. maist

Olukorras, kus on võimalik jälle treenida ja võistlustega jätkata/alustada, soovime rõhutada mitut olulist punkti:

• Kuigi treenimine ja mängimine on tavamoel lubatud, tuleb endiselt võimalusel vältida tarbetuid kontakte nii treeningul kui ka enne ja parast mängu. Näiteks treeningute läbiviimisel pole mõistlik koguda mängijaid harjutuste jaoks väikesele maa-alale ja suurtesse gruppidesse või ühelgi muul moel ebavajalikult suurendada kontaktide hulka.

• Tuleb mõista, et treenimine ja võistluste korraldamine ei anna jalgpalluritele eriõiguseid väljaspool väljakut, kus tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ja kõiki muid ettevaatusabinõusid.

• Seoses otsusega lubada treenimine ja mängimine, lasub meil kõigil suur vastutus — vastutustundlik käitumine ja reeglite järgimine tagab selle, et viirus ei leviks jalgpalliringkonnas.

• Peame suhtuma reeglite järgimisse täie tõsidusega, sest iga rikkumine võib põhjustada ahelreaktsiooni, mis seab ohtu nii treeningute kui ka võistluste toimumise.

• Palun pöörake erilist tähelepanu varustuse ja pindade desinfitseerimisele, mille kohta saab täpsemat infot meie soovitustest.

Üldinfo:

• Vastavalt vabariigi valitsuse 14. mai otsusele lubatakse alates 18. maist vabas õhus treeningute korraldamine pealtvaatajateta, kui tegevuses osalejaid on maksimaalselt 100.

• Iga jalgpalliväljaku kasutamiseks peab olema määratud vastutav isik, kes koordineerib tegevusi antud staadionil ja kelle kontaktandmed on avalikud.

• Treeningtegevuse eest vastutaval isikul on kohustus informeerida kõiki treeningutel osalejaid ja lastevanemaid kehtestatud reeglitest ja tingimustest.

• Staadionile juurdepääs on lubatud ainult treeningtegevusega seotud isikutele.

• Kogu tegevuse vältel peab olema desinfitseerimisvahendite kättesaadavus tagatud kõikidele osalejatele. Käte desinfitseerimisvahendid asetatakse inimeste liikumisteedele nähtavasse kohta.

• Treeningtegevusega seotud isikute arv ühel staadionil tohib olla samaaegselt maksimaalselt 100 inimest.

• Treeningute eel ja järel järgitakse jätkuvalt 2+2 reeglit.

Enne treeningule saabumist:

• Osaleja (sh treener) tunneb ennast hästi ja tervena.

• Osaleja leibkonnas ei esine haigustunnuseid (palavik, köha, nohu jne).

• Vastutaval isikul on kohustus haigustunnustega osalejat treeningule mitte lubada.

• Soovituslik on saabuda treeningule treeningvarustuses.

• Soovituslik on siseruumide kasutust vältida. Juhul kui soovitakse riietusruume kasutada, tuleb järgida järgmisi nõudeid:

– riietus- ja pesuruumi lubatakse inimesi kuni 50% tavapärasest täituvusest;

– inimesed hoiavad kahemeetrist vahet;

– kasutuses olevad kapid ja dušid peavad olema teineteisest kahe meetri kaugusel;

– kasutatakse isiklikke hügieenivahendeid;

– ruumis viibitakse nii lühikest aega kui võimalik ja vajalik.

• Enne ja pärast treeningut desinfitseeri käed.

Treening:

• Lõppeva ja algava treeningu vahel peab olema vähemalt 15 minutit selleks, et jääks piisavalt aega eelmisel grupil väljakult lahkumiseks, inventari puhastamiseks ja uue treeningu ettevalmistamiseks.

• Soovituslik on staadionile saabumisel ja lahkumisel kasutada erinevaid sissepääse.

• Osalejad on kohustatud järgima 2+2 reeglit staadionile pääsemist oodates ja staadionilt lahkudes.

– Antud reegli täitmise tagamine on jätkuvalt vastutava isiku kohustus.

• Välditakse kätlemist, kallistamist ja muid otseseid kontakte, et takistada võimalikku piisknakkuse edasikandumist.

• Mitme rühma üheaegsel tegutsemisel on soovituslik territooriumil korraldada tegevused ja liikumine nii, et maksimaalselt vältida rühmade omavahelise kokkupuutumise võimalust.

• Jalgpall on juhusliku kontaktiga spordiala, seega jalgpalli rahvusvahelisest võistlusmäärustikust tulenevalt on alates 18.05.2020 lubatud jalgpallitreeningud tavapärases vormis.

• Soovituslik on jätkuvalt vältida gruppidesse kogunemisi treeningu käigus (harjutused, koosolekud, joogipausid, venitusharjutused).

• Soovituslik on kasutada isiklikke treeningvahendeid, mille järgmisele isikule või grupile kasutamiseks andmisel (sh laenutamisel) tuleb need eelnevalt desinfitseerida.

• Treeningul osalejad kasutavad individuaalseid joogipudeleid.

• Treeningvarustuse desinfitseerimine iga grupi treeningu lõpus on jätkuvalt kohustuslik.

Küsimused:

• Treeningute läbiviija määrab osalejatele ja lastevanematele kontaktisiku, kelle poole on võimalik küsimuste poole pöörduda.

Kõikides siinses dokumendis käsitlemata jäänud punktides tuleb juhinduda „Spordivõistluste korraldamine vabas õhus alates 18. maist COVID-19 perioodil”.

 

Esindus ja duubel lõpetasid hooaja

Esindusmeeskond ei saanud vajalikku hoogu sisse!

FC Kose esindusmeeskond lõpetas hooaja II liiga lääne tsoonis, neljateiskümne võistkonna seas saavutati viimane ehk neljateistkümnes koht.

FC Kose liigamängude statistika:

26 mängu, 5 võitu, 3 viiki, 18 kaotust, väravatevahe 38:76

Statistika:

Keskmiselt löödud väravad 1,5

Keskmiselt lastud väravad 2,9

Keskmiselt kollaseid kaarte 1,1

Enim minuteid:

Pelle Pohlak 2068

Sten Tomson 1845

Martin Viiklaid 1828

Enim väravaid:

Georg Ander Sild 9

Lauri Mihkelson 5

Ken Metsis 4

Enim kollaseid:

Kaspar Hordo 6

Lauri Mihkelson 3

Georg Marten Tintse 3

Treeneri kommentaar lõppenud hooajale:

Olen aus ja tunnistan, et tulemus tänavusel hooajal oli pettumust valmistav. Eesmärk enne hooaega oli jõuda tabeli keskele. Teisel poolaastal saadud punktide arvuga võime olla rahul aga rahuldava tulemuse saavutamine oli ka sügisel veel võimalik. Võiks öelda, et tegu oli mingil määral vaheaastaga, kui vaadata palju mängijaid (38) terve hooaja jooksul esindusmeeskonna eest platsil käis. See ei ole optimaalne arv millega saaks juurutada ühtset stiili ja joonist. Kindlasti on hetkel tegu esindusmeekonnas noorenduskuuriga. Tahest tahtmata ei jõua vanemad mängijad nii palju panustada ja peale on tulemas nooremaid, kes soovivad nende kohta endale saada. Olen kindel, et kumbki selles võitluses kergelt alla ei anna ja juba hooaja ettevalmistusel näeme, et konkurents tekitab soovi pingutada ja viib mõlemaid edasi. Kes jääb esindusmeeskonda ja kes hakkab mängima duubli eest on juba iga mehe enda teha.

Põhikoosseis mängude järgi:

Põhikoosseis mänguminutite järgi:

Järgmisel hooajal jätkab FC Kose esindusmeekond III liiga lääne tsoonis!

Duubel alustas esimest aastat südikalt!

FC Kose II

FC Kose duubelmeeskond lõpetas oma debüüthooaja. IV liiga mängiti esimest korda kolme tsooniga ainult pool aastat ja sügisring mängiti vastavalt enda kohale A,B ja C tasanditel.

Statistika:

Keskmiselt löödud väravad 1,2

Keskmiselt lastud väravad  3,25

Keskmiselt kollaseid kaarte 0,85

Enim minuteid:

Martin Virroja 1741

Ott Kristofer Fuks 1577

Kaivar Kull 1509

Enim väravaid:

Raido Korobkov 4

Kent Aus 3

Enim kollaseid:

Jorge Veeoja 4

Kent Aus 2

Georg Marten Tintse 2

Treeneri kommentaar debüüt hooajale:

Enne hooaega leppisime kokku, et duubli kõige tähtsam eesmärk on teha esimene hooaeg läbi nii, et koosseisuga probleemi ei oleks ja mängijaid jaguks piisavalt igale mängule. Tagant järgi targana võib öelda, et eesmärk oli võib olla liiga madal. Alati olid olemas ka varumängijad ja mingi hetk nentisime, et duublist on saanud järelkasvu võistkond esindusele. Mitmed noored kes alustasid IV liigas duubliga, said lõpuks korralike minuteid ka esindusega II liigas. Kindlasti jätkame ka järgmisel hooajal!

Põhikoosseis mängude järgi:

Põhikoosseis mänguminutite järgi:

Järgmisel hooajal jätkab FC Kose duubelmeeskond IV liigas!

 

Kose Cup 19!

Kose Cup 2019

  1. juuni, Oru Põhikooli staadionil.

 

Meie tubli mängumehe Ken Metsise eestvedamisel toimub sellel juunil Oru Põhikooli staadionil esimene, ja loodetavasti mitte viimane, Kose Cup 2019!

Kose Cup 2019-l võistlevad kutsetega saabunud klubid 4 vanusegrupis: 2005., 2007., 2009. ja 2011. a. sündinud mängijad. Igas vanusegrupis on 4 võistkonda ning kõik ühte ja samasse vanusegruppi kuuluvad võistkonnad mängivad omavahel läbi ning turniiri tulemus sõltub punktitabelist. 

Turniiril autasustatakse esikolmikut medalitega ning oma vanusegruppi võitjale on ka karikas. Samuti ei jää pisikesest meenest ilma neljandale kohale tulnud meeskond.

 

Täpsemat infot leiad kodulehel Kose Cup alt! Tule aita kaasa, et üks mõnus päev jalgpalli seltsis veeta!

ORIENTEERUV AJAKAVA

Algus 10:00

10:00-13:30 (2005)

13:30 (2005) autasustamine

13:50-17:20 (2007 ja 2009) 2 väljakut

16:30-19:10 (2011)

17:20 autasustamine 2009 ja 2007

19:20 autasustamine 2011

19:30 turniiri lõpp

 

Peakorraldaja: Ken Metsis

Tel: +372 56 292 492

E-mail:kenmetsis01@gmail.com

 

Rekordsuur FC Kose hooaeg on täistuuridel!

2019. jalgpalliaasta on meie klubile rekordiliselt mahukas! Hooaega meistrivõistlustel alustas kaks täiskasvanute ja viis noortevõistkonda!!!

Esindusmeeskond FC Kose naudib sportlikke pingutusi sellel aastal II liiga Lääne/Lõuna tsoonis ning duubelrivistus teeb sama IV liiga Lõuna alagrupis.

Pelle Pohlak: ” Eesmärk oli anda meestele ja poistele, kes juba täiskasvanuid mängivad võimalikult palju minuteid. Kindlasti kaalusime, kas meil on vajalik arv mängijaid kahe võistkonna jagu olemas ja leidsime, et kriitiline number leidub ning eesmärk on mõlema võistkonnaga korralik pingutus teha! Samuti vaatame selle sammuga tulevikku, sest meie esimesest noortevõistkonnast FC Kose (05) hakkavad poisid samuti lähenema meeste meistrivõistlustele – esimesi minuteid on kindlasti kogenud mängijate kõrval lihtsam teenida.”

Esimesed kohtumised on toonud kaasa palju põnevaid lahinguid ja võib olla natuke tagasihoidlikemaid tulemusi, kuid treener sellest hetkel suurt numbrit ei tee. ” Esinduse mängu on pärssinud kahjuks mõned vigastused ja hooaja algus on meil kõik mängud võõrsil – loodame edaspidi kurssi kindlasti muuta, ” arvas Pohlak. ” Duubel on väga tubli olnud. Paljud mängijad on esindusel abis käinud, kuid sellele vaatamata on ka IV liigas tugevad lahingud maha peetud. Mängupilt on lubav ja koduseinte toel suudavad mehed selle ka tulemuseks vormida!”

 

Noored

Klubi kandepind on järjepideva tööga laienenud ning tänavusel hooajal osaleb rekordarv noormängijaid meie värvides meistrivõistlustel. U15 III liiga alagrupis mängivad meie kõige vanemad FC Kose (05); U13 V alagrupis puravad FC Kose (07); FC Kose (09) poisid peavad oma debüüthooaega liigasüsteemis U11 vanuses; nooremad poisid mängivad meistrivõistluste turniiridel järgnevalt: U10 vanuses FC Kose (10) ning U9 gruppides FC Kose Oranž (11) ja FC Kose Must (11).

Rene Aljas: ” Oleme uhked! Mõned aastad sai ambitsioonikas plaan veerema lükatud ning täname Pellega kõiki treenereid, kes meiega on koos seda vankrit vedanud, ja loodame, et jätkame sama töökalt! Kõik on suure panuse andnud ja tänaseks on meie noormängijad ning lapsevanemad vinge kogukonna toimima pannud. ”

” Eesmärgid on noortevõistkondadel meil ühtse läbiva joonega, aga samas erinevad! Kõige tähtsam on õppida jalgpalli mängima, mitte tulemusi taga ajada. Loomulikult oskuste paranedes liiguvad ka tulemused paremusepoole. Erinevatel vanusegruppidel on lihtsalt erinevad eakohased jalgpallielemendid, millega konkreetselt tegeletakse. ”

Murekohaks treeningtingimused

Kõige suurem mure on klubil hetkel korralike treeningtingimuste puudumine. Treeningud koliti mai alguses Kose Güm staadionile, pärast 6- kuulist saaliperioodi, mis kahjuks väga kehvas seisus on.

Pelle: ” Andsime endast samuti maksimumi, et muru väheke kosutada enne välja kolimist, kuid staadioni murukate on tegelikult alla igasugust arvestust. Kvaliteeti sellel kattel näidata on ülikeeruline ja lodame, et vald on teemaga võimalikult kiiresti tegelemas.”

Kodumänge peavad mehed juba ammu legendaarsel Oru PK väljakul, mis kunagi klubi initsiatiivil rajatud sai, ning samas võõrustas FC Kose (05) oma vastaseid juba ka eelmisel aastal. Tänavu koliti ka U13 vanus oma mängudega Orusse. Kosel mängib FC Kose (09) oma U11 liigat ning nooremate korraldatavad tunriirid toimuvad seal.

Rene: ” Hädasti oleks vaja kunstmuru ning vaadates Kose staadioni murukatet, siis ka selle renoveerimine peaks olema päevakorras. Ideaalis mängiksid noortevõistkonnad siiski keskuse peastaadionil. Samuti on aastatega Oru staadioni murukatte kvaliteet langenud, sest koormus on oluliselt tõusnud. Loodame, et suudame uuesti muru paremaks saada, sest hooldus on oluliselt kergem töö, kui suuremahuline renoveerimine. Tahaks loota, et vallas jalgpallurite tingimused paranevad järgnevatel aastatel, et esindada oma kodukohta väärikates oludes!”

 

Klubi tänab kõik osalisi ning loomulikult ka oma toetajaid AS Klaasimeister, Nike, Amino ja trükipartner MS Eesti.

Hoiame kokku ja toetame üksteist – koos suudame rohkem!

 

 

U12 lõpetas hooaja rõõmsalt!

FC Kose (07) võistkond, kes 2018. aastal mängis U12 vanuseklassi B-taseme V alagrupis näitas, millega treeningutel tegeletud on! Hooaja teisel poolel suudeti võita kõik kohtumised ning esimest aastat paremusjärjestust peetud tabelis hõivati kõige kõrgem rida!

Treenerite Rene Aljas ja Martin Bukin käe all harjutavate poiste areng oli tõeliselt julgustav. Kui alustati kevadel 2 võidu, ühe viigi ning 2 kaotusega, siis järgnev oli tõeline imeseeria. Eelseisnud 11 kohtumist võideti jutti ning näidati väga tublit mängu.

Treener Rene: ” Poisid tegid võimsa seeria, kuid tulemustest tähtsam oli see, kuidas me nendeni jõudsime. Tegelesime treeningutel enda nõrgemate külgede lihvimisega ja arendasime ka tugevusi. Meeldis väga, et elemendid, millega tööd tegime paranesid ka võistlusmängudes. Kõige selle alus oli loomulikult poiste suhtumine ja tahtmine õppida!”

Teist aastat ENMV osalenud võistkond treenib kolmel päeval nädalas ning hooajal kestel lisandub liigamäng – 4 korda nädalas on korralik koormus.

Treener Martin: “Kindlasti on see tugev pingutus ja koormus, kuid samas vajalik, et enda võimeid pidevalt arendada. Tähtis osa on ka lapsevanematel, kes liikumisharjumusi lastel suunavad. 3 treeningut nädalas on optimaalne, poistele peab jääma ka vabaaeg, et laps olla. Treenerite asi on 3 x 1,5h võimalikult efektiivselt üles ehitada, et areng jätkusuutlikult toimuks. Meil on hea kooslus, võime öelda, et saame kõik oma ülesannetega kenasti hakkama!”

Hooaja keskel rääkisid treenerid, et tulemus kui selline eesmärk omaette ei ole, vaid tahetakse mängima õppida. Millele võistkond rõhku pani, et edasiminek nõnda hästi õnnestus?

Treener Rene: ” Oleme enda jaoks läbi mõelnud, et keskendume jalgpalli raskemale osale ehk rünnakule. Alustame kaitsemängu õppimist treeningutel U13 klassis, mis on aasta enne suurele platsile minemist. 9vs9 platsil saame läbi mängijate individuaalsete oskuste parandamise ka kaitsetöö piisavale tasemele, et tublilt mängida. Täpsemalt oli meil eesmärk tõsta rünnakutel kiirust ja leida kiiremaid lahendusi, samuti tahtsime harjutada palli toimetamist kõige ohtlikematesse tsoonidesse. Võin öelda, et mõlemad elemendid meie mängus paranesid jõudsalt ja tänu sellele hakkasid tulema ka positiivsed resultaadid. Nüüd peavad need oskused kinnistuma ja töö läheb edasi uute väljakutsetega – pole me veel kuhugi jõudnud!”

Vingetele tegudele pandi alus juba saali perioodil, sest turniiridel osaleti isuga. Võistlusteks jagati mõnikord grupp ka pooleks, et kahe võistkonnaga minnes kõik poisid mängukogemusi saaks. Suvel võeti ette põnev reis Pärnusse, kus rahvusvaheline Summer Cup emotsioone andis! Sügisesse jäi samuti rahvusvaheline Saku Cup. Pärast põnevat lõpplahendust liigas võtsid treenerid ja poisid aja puhkamiseks ning tegid 2-nädalase pausi. Uuesti tullakse treeningutele Kose Kultuurikeskuse  saali 29.10 ning töö jätkub.
Treener Martin: “Saalis saame tegeleda tehniliste oskustega, kuid ideaalis oleksime muidugi kunstmuru olemasolul natuke kauem suuremal väljakul. Läheme novembris ja detsembris turniiridele, et suurema väljaku tunnetus päris ära ei kaoks ning saame ka võistlusmomente. Kevadel loodame heale ilmale ja võimalusele murule tagasi pääseda.”

Treener Rene lisab: ” Kindlasti anname ka vallale mõista, et hetkel on Kose Gümnaasiumi staadioni muru alla igasugust arvestust, eriti arvestades võimalusi. Võin täitsa ausalt öelda, et piinlik on siin teisi võistkondi võõrustada ja treeningute kvaliteet kannatab. Halvimal juhul peame järgmise hooaja mängud kolima Oru PK staadionile, kus vähemalt esindusmeeskonna eestvedamisel muru kvaliteet on säilinud. Oleks kahju, kuid see on reaalsus.”

Enne veel kui poistel treeningrütm taastub peetakse välihooaja lõpetuseks pühapäeval 28.10 põnevust pakkuv FC Kose (07) vs Emad/Isad (07), kus poisid võtavad mõõtu enda suurimate fännide – lastevanematega! Tulge kohale ja elage kaasa! Töökalt edasi!

Fotod: Siret Noobel

 

U12 poisid tahavad head jalgpalli nautida!

FC Kose (07) võistkond mängib oma teisel meistrivõistluste aastal U12 V alagrupis ning on tegemas jõudsaid samme oma arengus. Hooaja esimene pool tõi palju positiivset, kuid oli ka õpetlikke olukordi. Eesmärke on seni suudetud täita eeskujulikult.

Poisid on jõudnud vanusesse, kus hakati liigas ka tabelit pidama, mis kindlasti mängumeestele uut põnevust lisab. Kaheksa mänguga on suudetud koguda tublid 16 punkti ning tabelis asutakse auväärsel 4. kohal. Ainsa viigi kõrval on ka kaks kaotatud kohtumist – saldo igati positiivne.

Treener Rene Aljas: ” Mina ja Martin üldiselt tabelit väga ei vaata, aga hetkel on see seis üsna õiglane. Mängupilt ja olukorrad, mis mängudes korduvad ongi tänasel päeval meil pigem positiivsed – oleme palju juurde õppinud. Üldiselt mängisime oma taseme välja, ainuke kehvem esitus oli Saku vastu, kus ei õnnestunud väravat lüüa. Samas tegime väga tugeva esituse Krattide vastu ning võrdses mängus jäi mõlemale viigipunkt tabelisse.”

Treenerid on hetkel luubi alla võtnud ründemängu, mis kajastub ka tulemustes. Treener Martin Bukin: “Palliga mängida on kindlasti keerulisem ja seal on väga palju jalgpalli elemente, mille omandamine noorena on üliolulised mängija hilisemas eas. Näeme vaeva, et laduda mängijatele platvorm, kuhu hiljem mängija sirgub!”

Eesmärk hooaja teiseks pooleks ei muutu. Poisid ja treenerid näevad eelkõige vaeva, et harjutatu veel kvaliteetsemalt omandada. Enne suvepuhkust käidi esmakodselt osalemas Pärnu Sumer Cupil, kus tõeline festivalimelu poistele väga meeldima hakkas.

Treener Rene:” Võtsime selleks suveks ühe suurema turniiri ja otsus langes Summer cupi kasuks ning me ei kahetse. Saime korralikke mänge ja huvitavate vastastega mängida. See tuli meile kindlasti kasuks.” Põneval turniiril saavutati 7. koht.

Treeningutega jätkati juba 30.07 ja esimene sügisringi kohtumine on ees ootamas tuleval pühapäeval, kui kell 18:00 võõrustatakse Kalju III (07) võistkonda.

Treenerid ja klubi tänab ka võistkonna lapsevanemaid, kes poisse igati toetanud on ja neile kaasa elamas käivad! Kohtume platsi ääres!

 

 

 

Meeskond alustab hooaega!

Klubi 20. sünnipäeva aastal alustab FC Kose meeskond pühapäeval järjekordset Eesti meistrivõistluste hooaega  III liiga Lääne tsoonis. Sõprusmängudega vajalikud minutid vutti soojenduseks mängitud, on meeskond ülesandeks valmis!

Alates 1999. aastast jätkuvalt jalgpalli meistrivõistluste karusellil keerlev FC Kose meeskond saavutas eelmisel aastal samal tasemel 27 punktiga 8. koha. Uue hooaja plaanidest rääkisime põgusalt meeskonna mängiva peatreeneri Pelle Pohlakuga.

 

Kas meeskond on hooajaks valmis?

Meeskond on III liigaks valmis! Alustasime 2 nädalat enne Aastalõputurniiri, et meeskond oleks füüsiliselt normaalses konditsioonis ja vältida turniiril rumalaid vigastusi. Tõsisemalt alustasime treeningutega peale koolivaheaega 9.01. Tegime tavapärase ettevalmistuse: linnas elavad mängijad osalesid EJL-i ühistrennides suuremal kunstmuruväljakul. Kuna Kosel kunstmuru puudub, siis Kose vallas elavad mängijad treenisid koos nooremate mängijatega Kose Kultuurikeskuse saalis. Kindlasti on esimesed mängud keerulisemad, sest on vaja taas natuke harjuda suure platsiga. Selleks, et üleminek oleks lihtsam, tegime enne hooaega kolm sõprusmängu, mis lõppesid võidu, viigi ja kaotusega.

 

Kas meeskonna koosseis on paigas? Millised on eesmärgid?

Meeskonna koosseis on paigas. Registreerisime 28 mängijat, kuhu võivad lisanduda kaks mängijat, kes on paranemast vigatustest. Hooaja eesmärk oleks saavutada koht esikolmikus, see tähendaks tugevat tõusu võrreldes eelmise hooajaga.

 

Keda pead liigas soosikuteks?

Eeldan, et Saue JK on liigas üks tugevamaid võistkondi, nad mängisin eelmisel aastsal hästi teises liigas, kuid soovisid sellest kohast loobuda. Eelmise aasta teine koht FC Castovanni Eagles muutus PTJK Volta duubliks ja usun, et nemad teevad ka sellel aasta korraliku tulemuse.

 

Kellel tasub silma peal hoida?

Kindlasti tasuks hoida sellel aastal silma peal noorematel mängijatel, kes peavad tegema kõvasti tööd, et saada võimalikult palju mänguaega. Mängija, kes suudab seda teha, saab korralikult mänguaega ja paistab pealtvaatajatele ka silma!

 

Seda, kuidas meeskonnal hooaeg kulgeb ja millised põnevad heitlused maha peetakse, vaata juba kohapeal staadionil või hoia ennast tegemistega kursis kodulehe ja facebooki kaudu! Sportliku aasta jätku ja meeskonnale edu!

 

FC Kose 2018:

1 K Kaspar Ait 25 28.06.1999 Eesti ETM Kose FC
2 PK Rene Aljas 18 18.12.1986 Eesti (KTM) ETM Kose FC
3 R Kent Aus 28 14.10.2000 Eesti ETM Kose FC
4 PK Andreas Hein 7 29.07.1997 Eesti (KTM) ETM Kose FC
5 PK Kaspar Hordo 10 17.11.1996 Eesti (KTM) ETM Kose FC
6 K Kaivar Kull 4 19.03.1991 Eesti (KTM) ETM Kose FC
7 PK Henry Lemmsalu 17 21.10.1997 Eesti (KTM) ETM Kose FC
8 PK Markos Leppik 99 12.08.2001 Eesti ETM Kose FC
9 K Jalmar Loik 18 17.06.1978 Eesti (KTM) ETM Kose FC
10 PK Ken Metsis 20 06.03.2001 Eesti ETM Kose FC
11 R Kalle Mihkelson 9 19.04.1988 Eesti (KTM) ETM Kose FC
12 PK Lauri Mihkelson 5 26.11.1985 Eesti (KTM) ETM Kose FC
13 PK Sander Mölder 8 28.08.1995 Eesti (KTM) ETM Kose FC
14 K Martti Pent 88 10.10.1988 Eesti ETM Kose FC
15 R Pelle Pohlak 6 31.12.1988 Eesti ETM Kose FC
16 PK Mikk Rajaver 24 15.10.1988 Eesti ETM Kose FC
17 K Urmas Rajaver 15 03.01.1988 Eesti ETM Kose FC
18 K Vladimir Rogožin 23 21.07.2000 Eesti ETM Kose FC
19 VV Erlend Rohtsaar 31 17.12.1989 Eesti ETM Kose FC
20 PK Madis Rosar 11 08.04.1996 Eesti (KTM) ETM Kose FC
21 K Siim Suurkask 26 17.02.1992 Eesti (KTM) ETM Kose FC
22 PK Georg Marten Tintse 22 02.02.2002 Eesti ETM Kose FC
23 PK Sten Tomson 13 13.06.1987 Eesti (KTM) ETM Kose FC
24 PK Sven-August Tomson 21 21.01.1993 Eesti (KTM) ETM Kose FC
25 PK Jorge Veeoja 16 22.08.1991 Eesti ETM Kose FC
26 K Martin Viiklaid 19 19.10.2000 Eesti ETM Kose FC
27 PK Rando Vilbiks 44 20.05.2001 Eesti ETM Kose FC
28 PK Martin Virroja 3 03.11.2000 Eesti ETM Kose FC
 

FC Kose (07) osales Easter Cupil

24. ja 25. märtsil käisid FC Kose U12 poisid pealinnas Kotka staadionil, kus mängiti järjekordne kevadine Easter Cup. Pikaks veninud talveilm poisse ei seganud ning maha peeti vinged lahingud!

Laupäeval alustati mängudega juba kell 9 hommikul ning kavas oli esimesel päeval kolm kohtumist. Esmakordselt said poisid väljas harjutada suuremal väljakul mängimist ning 9vs9 positsioonidega 2×20 minutit pingutada. Oma märgi oli meie koosseisule jätnud ka mitmed tervisemured, kuid hoolimata sellest, saime ilma suuremate muredeta põnevale katsumusele vastu minna!

Esimeses kohtumises tulid vastu poisid Saue JK ridadest ning väravateta avapoolaja järel said jala valgeks ainult vastased. Vile kõlades oli seis 0:3. Teises mängus pidasime lahingu JK Tallinna Kalev vastu. Võrdsete heitluses asusid vastased kaheväravalise eduga juhtima, kuid jätkasime enesekindlalt ning tulime mängu tagasi. 1:2 seisul omasime mitmeid häid võimalusi, kuid seekord kõlisesid postid ning lapsevanemate ohkamine. Põnevast heitlusest 1:2 kaotus. Päeva viimaseks mänguks olid meie jõuvarud otsas. FC Flora vastu tuli vastu võtta suur 1:6 kaotus, mis ka mängupildis puuduseid näitas.

Treener Rene: ” Tegime korraliku päeva. Esimesed kaks mängu olime tegelikult tublid ning arvestades erinevaid asjaolusid, siis mängisime hästi. Poiste viimase mänguga ei saanud rahule jääda, sest seal kaotasime oma mängupildi. Treenime endiselt saalis ja nii suurel väljakul pole palju võimalusi saanud harjutada, kuid suutsime püstitatud ülesanded täita. Küll see töö, mida poisid väljakul teevad, ka tulemuseks muutub – sellega kiiret pole! Tähtis on läbi mängulise arengu nendeni jõuda!”

Pühapäev nägi ette alagrupi viimast kohtumist Lasnamäe Ajaxi vastu ning seejärel 9-10. koha heitlust teise grupi võistkonnaga. Lasnamäega olime sellel talvel varasemalt ka Reval Cupil kohtunud ning oodata oli väga tugevat vastasseisu. Nii ka läks. Võrdsete heitlus nägi häid situatsioone, pingelisi duelle ning ka väravat. Mängu otsustas Ajaxi õnnestunud standardolukord ning vile kõlades jäimegi neile 0:1 alla. Kohamängus suutsime kiirelt juhtima minna ning mõlemad võistkonnad omasid lahtises mängus veel hulganisti võimalusi, kuid 2:0 võidu ja positiivse noodiga lõpetasime sel aastal esimese väliturniiri.

Treener Martin: ” Mängisime pühapäeval väga hästi. Mõni kuu tagasi olime Ajaxi vastu suuremates raskustes, kuid seekord leidsime loogilised käigud ja olime väljakul julged. Nendel õnnestus üks seisvapalli olukord lahendada, sealt ka tulemus. Viimases mängus saime kiirelt juhtima ning see andis mängule ka vabama õhkkonna. Mõlemad võistkonnad tahtsid väravaid lüüa ning rünnati uljalt. Positiivne mäng turniiri lõpetuseks.”

FC Kose (07) võistkond läheb kuu viimasel päeval veel Kurtnasse ning seejärel vaatab U12 meistrivõistluste poole, esimene kohtumine toimub seal juba 14. aprill.

Treener Rene: “Lõpetame enda väga tiheda märtsikuu turniiriga ning edasi tuleb juba liiga. Tänan lastevanemaid, kes on tegusa kuu kenasti vastu pidanud ning poisid turniiridele aidanud. Paneme edasi!”