Esindus ja duubel lõpetasid hooaja

Esindusmeeskond ei saanud vajalikku hoogu sisse!

FC Kose esindusmeeskond lõpetas hooaja II liiga lääne tsoonis, neljateiskümne võistkonna seas saavutati viimane ehk neljateistkümnes koht.

FC Kose liigamängude statistika:

26 mängu, 5 võitu, 3 viiki, 18 kaotust, väravatevahe 38:76

Statistika:

Keskmiselt löödud väravad 1,5

Keskmiselt lastud väravad 2,9

Keskmiselt kollaseid kaarte 1,1

Enim minuteid:

Pelle Pohlak 2068

Sten Tomson 1845

Martin Viiklaid 1828

Enim väravaid:

Georg Ander Sild 9

Lauri Mihkelson 5

Ken Metsis 4

Enim kollaseid:

Kaspar Hordo 6

Lauri Mihkelson 3

Georg Marten Tintse 3

Treeneri kommentaar lõppenud hooajale:

Olen aus ja tunnistan, et tulemus tänavusel hooajal oli pettumust valmistav. Eesmärk enne hooaega oli jõuda tabeli keskele. Teisel poolaastal saadud punktide arvuga võime olla rahul aga rahuldava tulemuse saavutamine oli ka sügisel veel võimalik. Võiks öelda, et tegu oli mingil määral vaheaastaga, kui vaadata palju mängijaid (38) terve hooaja jooksul esindusmeeskonna eest platsil käis. See ei ole optimaalne arv millega saaks juurutada ühtset stiili ja joonist. Kindlasti on hetkel tegu esindusmeekonnas noorenduskuuriga. Tahest tahtmata ei jõua vanemad mängijad nii palju panustada ja peale on tulemas nooremaid, kes soovivad nende kohta endale saada. Olen kindel, et kumbki selles võitluses kergelt alla ei anna ja juba hooaja ettevalmistusel näeme, et konkurents tekitab soovi pingutada ja viib mõlemaid edasi. Kes jääb esindusmeeskonda ja kes hakkab mängima duubli eest on juba iga mehe enda teha.

Põhikoosseis mängude järgi:

Põhikoosseis mänguminutite järgi:

Järgmisel hooajal jätkab FC Kose esindusmeekond III liiga lääne tsoonis!

Duubel alustas esimest aastat südikalt!

FC Kose II

FC Kose duubelmeeskond lõpetas oma debüüthooaja. IV liiga mängiti esimest korda kolme tsooniga ainult pool aastat ja sügisring mängiti vastavalt enda kohale A,B ja C tasanditel.

Statistika:

Keskmiselt löödud väravad 1,2

Keskmiselt lastud väravad  3,25

Keskmiselt kollaseid kaarte 0,85

Enim minuteid:

Martin Virroja 1741

Ott Kristofer Fuks 1577

Kaivar Kull 1509

Enim väravaid:

Raido Korobkov 4

Kent Aus 3

Enim kollaseid:

Jorge Veeoja 4

Kent Aus 2

Georg Marten Tintse 2

Treeneri kommentaar debüüt hooajale:

Enne hooaega leppisime kokku, et duubli kõige tähtsam eesmärk on teha esimene hooaeg läbi nii, et koosseisuga probleemi ei oleks ja mängijaid jaguks piisavalt igale mängule. Tagant järgi targana võib öelda, et eesmärk oli võib olla liiga madal. Alati olid olemas ka varumängijad ja mingi hetk nentisime, et duublist on saanud järelkasvu võistkond esindusele. Mitmed noored kes alustasid IV liigas duubliga, said lõpuks korralike minuteid ka esindusega II liigas. Kindlasti jätkame ka järgmisel hooajal!

Põhikoosseis mängude järgi:

Põhikoosseis mänguminutite järgi:

Järgmisel hooajal jätkab FC Kose duubelmeeskond IV liigas!

 

Kose Cup 19!

Kose Cup 2019

  1. juuni, Oru Põhikooli staadionil.

 

Meie tubli mängumehe Ken Metsise eestvedamisel toimub sellel juunil Oru Põhikooli staadionil esimene, ja loodetavasti mitte viimane, Kose Cup 2019!

Kose Cup 2019-l võistlevad kutsetega saabunud klubid 4 vanusegrupis: 2005., 2007., 2009. ja 2011. a. sündinud mängijad. Igas vanusegrupis on 4 võistkonda ning kõik ühte ja samasse vanusegruppi kuuluvad võistkonnad mängivad omavahel läbi ning turniiri tulemus sõltub punktitabelist. 

Turniiril autasustatakse esikolmikut medalitega ning oma vanusegruppi võitjale on ka karikas. Samuti ei jää pisikesest meenest ilma neljandale kohale tulnud meeskond.

 

Täpsemat infot leiad kodulehel Kose Cup alt! Tule aita kaasa, et üks mõnus päev jalgpalli seltsis veeta!

ORIENTEERUV AJAKAVA

Algus 10:00

10:00-13:30 (2005)

13:30 (2005) autasustamine

13:50-17:20 (2007 ja 2009) 2 väljakut

16:30-19:10 (2011)

17:20 autasustamine 2009 ja 2007

19:20 autasustamine 2011

19:30 turniiri lõpp

 

Peakorraldaja: Ken Metsis

Tel: +372 56 292 492

E-mail:kenmetsis01@gmail.com

 

Rekordsuur FC Kose hooaeg on täistuuridel!

2019. jalgpalliaasta on meie klubile rekordiliselt mahukas! Hooaega meistrivõistlustel alustas kaks täiskasvanute ja viis noortevõistkonda!!!

Esindusmeeskond FC Kose naudib sportlikke pingutusi sellel aastal II liiga Lääne/Lõuna tsoonis ning duubelrivistus teeb sama IV liiga Lõuna alagrupis.

Pelle Pohlak: ” Eesmärk oli anda meestele ja poistele, kes juba täiskasvanuid mängivad võimalikult palju minuteid. Kindlasti kaalusime, kas meil on vajalik arv mängijaid kahe võistkonna jagu olemas ja leidsime, et kriitiline number leidub ning eesmärk on mõlema võistkonnaga korralik pingutus teha! Samuti vaatame selle sammuga tulevikku, sest meie esimesest noortevõistkonnast FC Kose (05) hakkavad poisid samuti lähenema meeste meistrivõistlustele – esimesi minuteid on kindlasti kogenud mängijate kõrval lihtsam teenida.”

Esimesed kohtumised on toonud kaasa palju põnevaid lahinguid ja võib olla natuke tagasihoidlikemaid tulemusi, kuid treener sellest hetkel suurt numbrit ei tee. ” Esinduse mängu on pärssinud kahjuks mõned vigastused ja hooaja algus on meil kõik mängud võõrsil – loodame edaspidi kurssi kindlasti muuta, ” arvas Pohlak. ” Duubel on väga tubli olnud. Paljud mängijad on esindusel abis käinud, kuid sellele vaatamata on ka IV liigas tugevad lahingud maha peetud. Mängupilt on lubav ja koduseinte toel suudavad mehed selle ka tulemuseks vormida!”

 

Noored

Klubi kandepind on järjepideva tööga laienenud ning tänavusel hooajal osaleb rekordarv noormängijaid meie värvides meistrivõistlustel. U15 III liiga alagrupis mängivad meie kõige vanemad FC Kose (05); U13 V alagrupis puravad FC Kose (07); FC Kose (09) poisid peavad oma debüüthooaega liigasüsteemis U11 vanuses; nooremad poisid mängivad meistrivõistluste turniiridel järgnevalt: U10 vanuses FC Kose (10) ning U9 gruppides FC Kose Oranž (11) ja FC Kose Must (11).

Rene Aljas: ” Oleme uhked! Mõned aastad sai ambitsioonikas plaan veerema lükatud ning täname Pellega kõiki treenereid, kes meiega on koos seda vankrit vedanud, ja loodame, et jätkame sama töökalt! Kõik on suure panuse andnud ja tänaseks on meie noormängijad ning lapsevanemad vinge kogukonna toimima pannud. ”

” Eesmärgid on noortevõistkondadel meil ühtse läbiva joonega, aga samas erinevad! Kõige tähtsam on õppida jalgpalli mängima, mitte tulemusi taga ajada. Loomulikult oskuste paranedes liiguvad ka tulemused paremusepoole. Erinevatel vanusegruppidel on lihtsalt erinevad eakohased jalgpallielemendid, millega konkreetselt tegeletakse. ”

Murekohaks treeningtingimused

Kõige suurem mure on klubil hetkel korralike treeningtingimuste puudumine. Treeningud koliti mai alguses Kose Güm staadionile, pärast 6- kuulist saaliperioodi, mis kahjuks väga kehvas seisus on.

Pelle: ” Andsime endast samuti maksimumi, et muru väheke kosutada enne välja kolimist, kuid staadioni murukate on tegelikult alla igasugust arvestust. Kvaliteeti sellel kattel näidata on ülikeeruline ja lodame, et vald on teemaga võimalikult kiiresti tegelemas.”

Kodumänge peavad mehed juba ammu legendaarsel Oru PK väljakul, mis kunagi klubi initsiatiivil rajatud sai, ning samas võõrustas FC Kose (05) oma vastaseid juba ka eelmisel aastal. Tänavu koliti ka U13 vanus oma mängudega Orusse. Kosel mängib FC Kose (09) oma U11 liigat ning nooremate korraldatavad tunriirid toimuvad seal.

Rene: ” Hädasti oleks vaja kunstmuru ning vaadates Kose staadioni murukatet, siis ka selle renoveerimine peaks olema päevakorras. Ideaalis mängiksid noortevõistkonnad siiski keskuse peastaadionil. Samuti on aastatega Oru staadioni murukatte kvaliteet langenud, sest koormus on oluliselt tõusnud. Loodame, et suudame uuesti muru paremaks saada, sest hooldus on oluliselt kergem töö, kui suuremahuline renoveerimine. Tahaks loota, et vallas jalgpallurite tingimused paranevad järgnevatel aastatel, et esindada oma kodukohta väärikates oludes!”

 

Klubi tänab kõik osalisi ning loomulikult ka oma toetajaid AS Klaasimeister, Nike, Amino ja trükipartner MS Eesti.

Hoiame kokku ja toetame üksteist – koos suudame rohkem!

 

 

U12 lõpetas hooaja rõõmsalt!

FC Kose (07) võistkond, kes 2018. aastal mängis U12 vanuseklassi B-taseme V alagrupis näitas, millega treeningutel tegeletud on! Hooaja teisel poolel suudeti võita kõik kohtumised ning esimest aastat paremusjärjestust peetud tabelis hõivati kõige kõrgem rida!

Treenerite Rene Aljas ja Martin Bukin käe all harjutavate poiste areng oli tõeliselt julgustav. Kui alustati kevadel 2 võidu, ühe viigi ning 2 kaotusega, siis järgnev oli tõeline imeseeria. Eelseisnud 11 kohtumist võideti jutti ning näidati väga tublit mängu.

Treener Rene: ” Poisid tegid võimsa seeria, kuid tulemustest tähtsam oli see, kuidas me nendeni jõudsime. Tegelesime treeningutel enda nõrgemate külgede lihvimisega ja arendasime ka tugevusi. Meeldis väga, et elemendid, millega tööd tegime paranesid ka võistlusmängudes. Kõige selle alus oli loomulikult poiste suhtumine ja tahtmine õppida!”

Teist aastat ENMV osalenud võistkond treenib kolmel päeval nädalas ning hooajal kestel lisandub liigamäng – 4 korda nädalas on korralik koormus.

Treener Martin: “Kindlasti on see tugev pingutus ja koormus, kuid samas vajalik, et enda võimeid pidevalt arendada. Tähtis osa on ka lapsevanematel, kes liikumisharjumusi lastel suunavad. 3 treeningut nädalas on optimaalne, poistele peab jääma ka vabaaeg, et laps olla. Treenerite asi on 3 x 1,5h võimalikult efektiivselt üles ehitada, et areng jätkusuutlikult toimuks. Meil on hea kooslus, võime öelda, et saame kõik oma ülesannetega kenasti hakkama!”

Hooaja keskel rääkisid treenerid, et tulemus kui selline eesmärk omaette ei ole, vaid tahetakse mängima õppida. Millele võistkond rõhku pani, et edasiminek nõnda hästi õnnestus?

Treener Rene: ” Oleme enda jaoks läbi mõelnud, et keskendume jalgpalli raskemale osale ehk rünnakule. Alustame kaitsemängu õppimist treeningutel U13 klassis, mis on aasta enne suurele platsile minemist. 9vs9 platsil saame läbi mängijate individuaalsete oskuste parandamise ka kaitsetöö piisavale tasemele, et tublilt mängida. Täpsemalt oli meil eesmärk tõsta rünnakutel kiirust ja leida kiiremaid lahendusi, samuti tahtsime harjutada palli toimetamist kõige ohtlikematesse tsoonidesse. Võin öelda, et mõlemad elemendid meie mängus paranesid jõudsalt ja tänu sellele hakkasid tulema ka positiivsed resultaadid. Nüüd peavad need oskused kinnistuma ja töö läheb edasi uute väljakutsetega – pole me veel kuhugi jõudnud!”

Vingetele tegudele pandi alus juba saali perioodil, sest turniiridel osaleti isuga. Võistlusteks jagati mõnikord grupp ka pooleks, et kahe võistkonnaga minnes kõik poisid mängukogemusi saaks. Suvel võeti ette põnev reis Pärnusse, kus rahvusvaheline Summer Cup emotsioone andis! Sügisesse jäi samuti rahvusvaheline Saku Cup. Pärast põnevat lõpplahendust liigas võtsid treenerid ja poisid aja puhkamiseks ning tegid 2-nädalase pausi. Uuesti tullakse treeningutele Kose Kultuurikeskuse  saali 29.10 ning töö jätkub.
Treener Martin: “Saalis saame tegeleda tehniliste oskustega, kuid ideaalis oleksime muidugi kunstmuru olemasolul natuke kauem suuremal väljakul. Läheme novembris ja detsembris turniiridele, et suurema väljaku tunnetus päris ära ei kaoks ning saame ka võistlusmomente. Kevadel loodame heale ilmale ja võimalusele murule tagasi pääseda.”

Treener Rene lisab: ” Kindlasti anname ka vallale mõista, et hetkel on Kose Gümnaasiumi staadioni muru alla igasugust arvestust, eriti arvestades võimalusi. Võin täitsa ausalt öelda, et piinlik on siin teisi võistkondi võõrustada ja treeningute kvaliteet kannatab. Halvimal juhul peame järgmise hooaja mängud kolima Oru PK staadionile, kus vähemalt esindusmeeskonna eestvedamisel muru kvaliteet on säilinud. Oleks kahju, kuid see on reaalsus.”

Enne veel kui poistel treeningrütm taastub peetakse välihooaja lõpetuseks pühapäeval 28.10 põnevust pakkuv FC Kose (07) vs Emad/Isad (07), kus poisid võtavad mõõtu enda suurimate fännide – lastevanematega! Tulge kohale ja elage kaasa! Töökalt edasi!

Fotod: Siret Noobel

 

U12 poisid tahavad head jalgpalli nautida!

FC Kose (07) võistkond mängib oma teisel meistrivõistluste aastal U12 V alagrupis ning on tegemas jõudsaid samme oma arengus. Hooaja esimene pool tõi palju positiivset, kuid oli ka õpetlikke olukordi. Eesmärke on seni suudetud täita eeskujulikult.

Poisid on jõudnud vanusesse, kus hakati liigas ka tabelit pidama, mis kindlasti mängumeestele uut põnevust lisab. Kaheksa mänguga on suudetud koguda tublid 16 punkti ning tabelis asutakse auväärsel 4. kohal. Ainsa viigi kõrval on ka kaks kaotatud kohtumist – saldo igati positiivne.

Treener Rene Aljas: ” Mina ja Martin üldiselt tabelit väga ei vaata, aga hetkel on see seis üsna õiglane. Mängupilt ja olukorrad, mis mängudes korduvad ongi tänasel päeval meil pigem positiivsed – oleme palju juurde õppinud. Üldiselt mängisime oma taseme välja, ainuke kehvem esitus oli Saku vastu, kus ei õnnestunud väravat lüüa. Samas tegime väga tugeva esituse Krattide vastu ning võrdses mängus jäi mõlemale viigipunkt tabelisse.”

Treenerid on hetkel luubi alla võtnud ründemängu, mis kajastub ka tulemustes. Treener Martin Bukin: “Palliga mängida on kindlasti keerulisem ja seal on väga palju jalgpalli elemente, mille omandamine noorena on üliolulised mängija hilisemas eas. Näeme vaeva, et laduda mängijatele platvorm, kuhu hiljem mängija sirgub!”

Eesmärk hooaja teiseks pooleks ei muutu. Poisid ja treenerid näevad eelkõige vaeva, et harjutatu veel kvaliteetsemalt omandada. Enne suvepuhkust käidi esmakodselt osalemas Pärnu Sumer Cupil, kus tõeline festivalimelu poistele väga meeldima hakkas.

Treener Rene:” Võtsime selleks suveks ühe suurema turniiri ja otsus langes Summer cupi kasuks ning me ei kahetse. Saime korralikke mänge ja huvitavate vastastega mängida. See tuli meile kindlasti kasuks.” Põneval turniiril saavutati 7. koht.

Treeningutega jätkati juba 30.07 ja esimene sügisringi kohtumine on ees ootamas tuleval pühapäeval, kui kell 18:00 võõrustatakse Kalju III (07) võistkonda.

Treenerid ja klubi tänab ka võistkonna lapsevanemaid, kes poisse igati toetanud on ja neile kaasa elamas käivad! Kohtume platsi ääres!

 

 

 

Meeskond alustab hooaega!

Klubi 20. sünnipäeva aastal alustab FC Kose meeskond pühapäeval järjekordset Eesti meistrivõistluste hooaega  III liiga Lääne tsoonis. Sõprusmängudega vajalikud minutid vutti soojenduseks mängitud, on meeskond ülesandeks valmis!

Alates 1999. aastast jätkuvalt jalgpalli meistrivõistluste karusellil keerlev FC Kose meeskond saavutas eelmisel aastal samal tasemel 27 punktiga 8. koha. Uue hooaja plaanidest rääkisime põgusalt meeskonna mängiva peatreeneri Pelle Pohlakuga.

 

Kas meeskond on hooajaks valmis?

Meeskond on III liigaks valmis! Alustasime 2 nädalat enne Aastalõputurniiri, et meeskond oleks füüsiliselt normaalses konditsioonis ja vältida turniiril rumalaid vigastusi. Tõsisemalt alustasime treeningutega peale koolivaheaega 9.01. Tegime tavapärase ettevalmistuse: linnas elavad mängijad osalesid EJL-i ühistrennides suuremal kunstmuruväljakul. Kuna Kosel kunstmuru puudub, siis Kose vallas elavad mängijad treenisid koos nooremate mängijatega Kose Kultuurikeskuse saalis. Kindlasti on esimesed mängud keerulisemad, sest on vaja taas natuke harjuda suure platsiga. Selleks, et üleminek oleks lihtsam, tegime enne hooaega kolm sõprusmängu, mis lõppesid võidu, viigi ja kaotusega.

 

Kas meeskonna koosseis on paigas? Millised on eesmärgid?

Meeskonna koosseis on paigas. Registreerisime 28 mängijat, kuhu võivad lisanduda kaks mängijat, kes on paranemast vigatustest. Hooaja eesmärk oleks saavutada koht esikolmikus, see tähendaks tugevat tõusu võrreldes eelmise hooajaga.

 

Keda pead liigas soosikuteks?

Eeldan, et Saue JK on liigas üks tugevamaid võistkondi, nad mängisin eelmisel aastsal hästi teises liigas, kuid soovisid sellest kohast loobuda. Eelmise aasta teine koht FC Castovanni Eagles muutus PTJK Volta duubliks ja usun, et nemad teevad ka sellel aasta korraliku tulemuse.

 

Kellel tasub silma peal hoida?

Kindlasti tasuks hoida sellel aastal silma peal noorematel mängijatel, kes peavad tegema kõvasti tööd, et saada võimalikult palju mänguaega. Mängija, kes suudab seda teha, saab korralikult mänguaega ja paistab pealtvaatajatele ka silma!

 

Seda, kuidas meeskonnal hooaeg kulgeb ja millised põnevad heitlused maha peetakse, vaata juba kohapeal staadionil või hoia ennast tegemistega kursis kodulehe ja facebooki kaudu! Sportliku aasta jätku ja meeskonnale edu!

 

FC Kose 2018:

1 K Kaspar Ait 25 28.06.1999 Eesti ETM Kose FC
2 PK Rene Aljas 18 18.12.1986 Eesti (KTM) ETM Kose FC
3 R Kent Aus 28 14.10.2000 Eesti ETM Kose FC
4 PK Andreas Hein 7 29.07.1997 Eesti (KTM) ETM Kose FC
5 PK Kaspar Hordo 10 17.11.1996 Eesti (KTM) ETM Kose FC
6 K Kaivar Kull 4 19.03.1991 Eesti (KTM) ETM Kose FC
7 PK Henry Lemmsalu 17 21.10.1997 Eesti (KTM) ETM Kose FC
8 PK Markos Leppik 99 12.08.2001 Eesti ETM Kose FC
9 K Jalmar Loik 18 17.06.1978 Eesti (KTM) ETM Kose FC
10 PK Ken Metsis 20 06.03.2001 Eesti ETM Kose FC
11 R Kalle Mihkelson 9 19.04.1988 Eesti (KTM) ETM Kose FC
12 PK Lauri Mihkelson 5 26.11.1985 Eesti (KTM) ETM Kose FC
13 PK Sander Mölder 8 28.08.1995 Eesti (KTM) ETM Kose FC
14 K Martti Pent 88 10.10.1988 Eesti ETM Kose FC
15 R Pelle Pohlak 6 31.12.1988 Eesti ETM Kose FC
16 PK Mikk Rajaver 24 15.10.1988 Eesti ETM Kose FC
17 K Urmas Rajaver 15 03.01.1988 Eesti ETM Kose FC
18 K Vladimir Rogožin 23 21.07.2000 Eesti ETM Kose FC
19 VV Erlend Rohtsaar 31 17.12.1989 Eesti ETM Kose FC
20 PK Madis Rosar 11 08.04.1996 Eesti (KTM) ETM Kose FC
21 K Siim Suurkask 26 17.02.1992 Eesti (KTM) ETM Kose FC
22 PK Georg Marten Tintse 22 02.02.2002 Eesti ETM Kose FC
23 PK Sten Tomson 13 13.06.1987 Eesti (KTM) ETM Kose FC
24 PK Sven-August Tomson 21 21.01.1993 Eesti (KTM) ETM Kose FC
25 PK Jorge Veeoja 16 22.08.1991 Eesti ETM Kose FC
26 K Martin Viiklaid 19 19.10.2000 Eesti ETM Kose FC
27 PK Rando Vilbiks 44 20.05.2001 Eesti ETM Kose FC
28 PK Martin Virroja 3 03.11.2000 Eesti ETM Kose FC
 

FC Kose (07) osales Easter Cupil

24. ja 25. märtsil käisid FC Kose U12 poisid pealinnas Kotka staadionil, kus mängiti järjekordne kevadine Easter Cup. Pikaks veninud talveilm poisse ei seganud ning maha peeti vinged lahingud!

Laupäeval alustati mängudega juba kell 9 hommikul ning kavas oli esimesel päeval kolm kohtumist. Esmakordselt said poisid väljas harjutada suuremal väljakul mängimist ning 9vs9 positsioonidega 2×20 minutit pingutada. Oma märgi oli meie koosseisule jätnud ka mitmed tervisemured, kuid hoolimata sellest, saime ilma suuremate muredeta põnevale katsumusele vastu minna!

Esimeses kohtumises tulid vastu poisid Saue JK ridadest ning väravateta avapoolaja järel said jala valgeks ainult vastased. Vile kõlades oli seis 0:3. Teises mängus pidasime lahingu JK Tallinna Kalev vastu. Võrdsete heitluses asusid vastased kaheväravalise eduga juhtima, kuid jätkasime enesekindlalt ning tulime mängu tagasi. 1:2 seisul omasime mitmeid häid võimalusi, kuid seekord kõlisesid postid ning lapsevanemate ohkamine. Põnevast heitlusest 1:2 kaotus. Päeva viimaseks mänguks olid meie jõuvarud otsas. FC Flora vastu tuli vastu võtta suur 1:6 kaotus, mis ka mängupildis puuduseid näitas.

Treener Rene: ” Tegime korraliku päeva. Esimesed kaks mängu olime tegelikult tublid ning arvestades erinevaid asjaolusid, siis mängisime hästi. Poiste viimase mänguga ei saanud rahule jääda, sest seal kaotasime oma mängupildi. Treenime endiselt saalis ja nii suurel väljakul pole palju võimalusi saanud harjutada, kuid suutsime püstitatud ülesanded täita. Küll see töö, mida poisid väljakul teevad, ka tulemuseks muutub – sellega kiiret pole! Tähtis on läbi mängulise arengu nendeni jõuda!”

Pühapäev nägi ette alagrupi viimast kohtumist Lasnamäe Ajaxi vastu ning seejärel 9-10. koha heitlust teise grupi võistkonnaga. Lasnamäega olime sellel talvel varasemalt ka Reval Cupil kohtunud ning oodata oli väga tugevat vastasseisu. Nii ka läks. Võrdsete heitlus nägi häid situatsioone, pingelisi duelle ning ka väravat. Mängu otsustas Ajaxi õnnestunud standardolukord ning vile kõlades jäimegi neile 0:1 alla. Kohamängus suutsime kiirelt juhtima minna ning mõlemad võistkonnad omasid lahtises mängus veel hulganisti võimalusi, kuid 2:0 võidu ja positiivse noodiga lõpetasime sel aastal esimese väliturniiri.

Treener Martin: ” Mängisime pühapäeval väga hästi. Mõni kuu tagasi olime Ajaxi vastu suuremates raskustes, kuid seekord leidsime loogilised käigud ja olime väljakul julged. Nendel õnnestus üks seisvapalli olukord lahendada, sealt ka tulemus. Viimases mängus saime kiirelt juhtima ning see andis mängule ka vabama õhkkonna. Mõlemad võistkonnad tahtsid väravaid lüüa ning rünnati uljalt. Positiivne mäng turniiri lõpetuseks.”

FC Kose (07) võistkond läheb kuu viimasel päeval veel Kurtnasse ning seejärel vaatab U12 meistrivõistluste poole, esimene kohtumine toimub seal juba 14. aprill.

Treener Rene: “Lõpetame enda väga tiheda märtsikuu turniiriga ning edasi tuleb juba liiga. Tänan lastevanemaid, kes on tegusa kuu kenasti vastu pidanud ning poisid turniiridele aidanud. Paneme edasi!”

 

Meeskond pidas esimese treeningmängu

FC Kose esindusmeeskond alustas uueks hooajaks valmistumist kolmapäeva õhtul naabri Raasiku FC Joker koduväljakul. Lumisel kunstmuru staadionil peeti viisakas, kuid põnev lahing – 4:3 võit jäi võõrustajatele.

Veel eelmisel hooajal Esiliiga B tasemel mänginud Raasiku au ja uhkus võttis hoo maha ning läks enda initsiatiivil selleks aastaks aste madalamale II liigasse. See ei tähenda, et tase oleks kadunud.

Raasiku esindaja Andre Ilves: ” Võtsime selle aastal rahulikumalt. Esiliigas on hooaeg väga pikk ning mängijad lihtsalt ei jõua muude toimetuste kõrvalt nii palju pühenduda – see on mõistetav. Poisid on kohusetundlikud ja pingutasime kenasti ära, kuid nii pole naudingut. Hetkel piisab meile II liiga pingutusest!”

Võrdne heitlus algas mõlemapoolsete võimalustega, aga eduseisu haaras Joker. Mõned minutid hiljem pääses Pelle väravavahiga silmitsi ning viigistas. Kordus sama – Raasiku mängis täna esimesel poolajal väravas tegutsenud Ken Metsise üle, kuid suutsime vastata. Paremalt äärelt pääses läbi äsja klubiga liitunud saarlane Urmas Rajaver. Terav nurk kogenud mängumeest ei seganud ning löök maandus tagumises nurgas – 2:2 ja sellega poolaeg ka lõppes.

Teiseks mängupooleks läks kindamehe rolli Pelle, kes Kenile tipuründaja koha loovutas. Mäng ise oli endiselt võrdne, kuid nüüd pigem võimalustevaesem. Suurem vahetuste virr-varr möödas, suutis Raasiku ühel rünnakul meie karistusalasse murda, kaitsjad üritasid viimasel hetkel jaole jõuda, kuid seda määruste vastaselt – penalti. Palli taha asus kunagine Pelle klubikaaslane Kuressaare päevilt, Riido Reiman, ning ei eksinud – 3:2 ja taas võõrustajad ees. Kümmekond minutit hiljem mängisime enda väravalähistel liialt uljalt ning kaotsaime mänguvahendi, mis kiirelt vasakult äärelt väravaesisele ja sealt omakorda võrku toimetati – 4:2.

Otsisime nüüdki vastuseid, kuid aega jäi väheks. Ühe jõudsime tagasi lüüa. Ken suutis vastast võidujooksus edestada ning murdis kasti, kus ta kukutati. Ilma suurema vaidluseta asetasime seekord meie palli punktile. Lauri löögi suutis puurilukk küll tõrjuda, kuid otse mehele jala peale ning seda mängumees enam ei kinkinud – 4:3 lõpunumbrid tabloole.

Abitreener Rene Aljas: ” Usun, et võime väga rahul olla. Mängisime korraliku mängu tugeva vastase vastu. See oli esimene mäng uue aastanumbri sees. On näha, et poisid on talvel vaeva näinud ning valmistume hea tujuga uueks hooajaks!”

III liiga lääne tsoonis alustatakse hooaega 1. aprillil kui sõidetakse Vändrasse kohalikule duubelvõistkonnale külla. Enne veel peetakse paar kontollkohtumist, millest järgmine juba pühapäeval Tallinnas.

 

FC Kose jalkapoiss Hispaania hiiu juures

Ühel FC Kose (07) mängumehel oli veebraurikuu koolivaheaeg elu üks vingemaid, kindlasti sportlikus võtmes. Nimelt avanes tänu kiirele reageerimisele ühel Kose poisil võimalus osaleda treeninglaagris Hispaanias – kohaliku suurklubi Valencia CF akadeemias!

 

Marcus on jalgpalliga tegelenud nii kaua kui mäletab. Nii kui vanus lubas treeningutele minna, poiss ka sporditee ette võttis. Eelmisel aastal jäi seljataha U11 vanuseklassi meistrivõistlused meie oranžides särkites ning treeningutel on mänguoskusi juba uueks hooajaks lihvitud. Marcusele meeldib spordiala ise. Põnev on ennast maailma tippude tegemistega kursis hoida, et täpselt teada, kes-kus mängib.

Selline võimalus ise tekkis üsna ootamatult. Pealinnast saadud infole tuli anda kiire vastus. Marcuse ema:” Otsustamiseks oli meil aega 3 tundi. Mõtlesime ning arutasime olukorra läbi ning tahtsime talle sellise seikluse pakkuda. Valencias olime 22. veebruarist kuni 3. märtsini.”

Kohapeal hakkas tõsine töö pihta. Treeninguid oli olenevalt päevast üks või kaks ning kestsid kaks ja enam tundi. Harjutuskorrad olid väga kiire tempo ja kõrge intensiivsusega. Seda kõike juhtis range kord ning reeglid ja viilimiseks aega ei jäetud. Töö käis inglise keeles ning juhendaja oli üks Valencia akadeemia kogenumaid treenereid.

 

Lisaks aktiivsele sportimisele sai hoopis uue mõõtme Marcuse arusaam jalgpalli suurusest. Grupiga käidi vaatamas esindusmeeskonna La Liga heitlust Real Sociedadiga. Valencia kodustaadionil Estadio de Mestallal, mis mahutab 55 000 fänni, korraldati poistele ka põnev ekskursioon. Tunda sai nii riietusruumide hõngu kui ka murukamara lõhna. Loomulikult tõstis tuju tippmängijate nägemine ja nendega piltide klõpsutamine. Koos jäädvustati ennast ka Valencia kapteni Dani Parejoga.

Marcus:” Äge oli pilti teha, sest nad on Hispaania liigas väga tugevad, nagu Real Madrid. Lisaks sellele oli põnev laagripoiste ja kohalike mäng. Esialgu lükati mäng küll edasi, sest vihmasadu oli liialt suur, kuid hiljem saime nende üle 5:2 võidu!” Laagripoisse esindasid enamjaolt Eesti poisid ning tegelikult oli Marcus enamustest aasta noorem. Mängumees ise:” Mängisin selles mängus vasakus kaitses. Mulle meeldis, päris hea tase oli! Eesti poisid olid Levadiast, ülbed nad polnud – täitsa sõbralikud.”

Ema Õnnela: ” Jäime selle kogemusega väga rahule! Marcus sai akadeemia tunnet kogeda ja näha, et trenn ongi raske – tuleb koguaeg pingutada. Kindlasti soovitame, et kellel selline võimalus tekib, tasub silmaringi avardamiseks seda ka kasutada. Vaatan isegi nüüd jalgpalli hoopis teise pilguga!”

 

Praktiliselt lennukilt liitus Marcus kohe oma FC Kose(07) võistkonnaga Haapsalu Cupil ning töö jätkus endises rütmis – lisamotivatsiooni ja suurepäraste elamuste võrra rikkamana!

Klubi soovitab nii Marcusel kui ka teistel mängumeestel suurelt unistada, kuid nende saavutamiseks peame olema nõus ka pingutama! Mis peamine, ära ei tohi unustada, et jalgpall on eelkõige mäng – täis emotsioone ja põnevaid olukordi!

 

 

FC Kose noored osalesid FCF Nike Cupil!


Kõikidel novembrikuu ja esimesel detsembri nädalavahetusel väisas Tallinnas EJL jalgpallihallis vinge Nike Cup, kus turniiridel osales kokku üle 160 võistkonna üle Eesti! FC Kose oli erinevates vanusegruppides esindatud kokku 5 võistkonnaga! Eelmisest aastast oli kogemus olemas FC Kose (05) ja (07) võistkondadel. Teised said esimese elamuse nii suurel turniiril.

Esimesena asusid võistlustulle FC Kose (09) poisid, kes 11.11 peetud turniiril Rõõm Jalgpallist osavõistlusel põnevaid elamusi sai, kuid võiduarvet avada ei õnnestunud.
Treener Rene Aljas: ” Turniir läks rahuldavalt. Esimeste kohtumistega olime väga rahul, kuid viimane mäng jäi kripeldama, sest poisid ei suutnud enam keskenduda. Tulime siia eeskätt harjutama suuremal väljakul mängimist, sest meie vanusegrupp liigub 5vs5 mängult nüüd üle 7vs7 platsile. Saalis me seda kahjuks proovida ei saa – ruumi pole piisavalt. Oleme poistega tegelikult tublid sammud edasi teinud ning teisi püüdnud, sest põhimõtteliselt kõik vastased on meist paar aastat varem alustanud. Poistel on huvi suur ning treeningutel käivad isuga – see on hea seeme, et parandada mängu! Väravad saime kirja, kuid vaikselt olime seadnud endale ka ühe suurema eesmärgi – ühe võidu! Napilt jäi tulemata, aga ega see mägede taga enam ei ole!”

18.11 läks teisena meie võistkondadest turniirile 2006. aastal ja hiljem sündinud poisid. Sellist kooslust FC Kosel meistrivõistlustel küll ei ole, aga kuna poisse on 2005 ja 2007 gruppides nii palju, siis jaotati mängumehi natuke ringi, et kõik vajalikud mänguminutid kätte saaks!
Treener Pelle Pohlak: ” FC Kose (05) võistkonnas on omajagu aasta nooremaid poisse ning võtsime mõned (07) poisid ka appi ja osalesime ka selles vanuses. Kõik said hea kogemuse ning kohati näidati head jalgpalli. Suurem edu jäi võib olla selle taha, et polnud väljakul kujunenud liidrit, loodeti ehk liialt sõbra peale. Kokkuvõttes oli igati korralikud tulemused ning positiivseid situatsioone mängus. Tähtsad minutid sai poistele antud ja sellest lõikame kindlasti edaspidi kasu.”

26.11 oli meil ülipikk, sest mõni pere veetis koos treeneritega lausa päeva jalgpallihallis! Hommikul alustasid FC Kose (11) pallivõlurid oma esimest turniiri üldse. Oktoobris alustanud treeninggrupp oli elamust täiel rinnal nautimas!
Treener Sander Mölder:” Oleme poistega natuke üle kuu trenni teinud ja siin MRJK treener ütles, et nemad peaaegu 2 aastat. Ütlen ausalt, ei teadnud, mida oodata, kuid põhiline oli, et poisid turniiri naudiksid – sellega saime suurepäraselt hakkama! Olen poiste üle uhke ja igati rahul. Lõime väravaid ja aitasime väljakul üksteist. Saime häid emotsioone ning tulime ka halbadega üsna hästi toime. Loomulikult oli kirsiks tordil poistele kohamängudes saadud penaltidega võit – sellist emotsiooni peab ise nägema, seda ei saa kirjeldada! Paneme poistega vingelt edasi!”

Seejärel läks treener Sander appi FC Kose (05) võistkonnale ja Pellele ning ees seisis meie kõige vanemate poiste etteaste. Eelmisel aastal õnnestus sellel võistkonnal turniirilt kaasa krabada hõbemedalid. Sellel korral kõik nii hästi ei õnnestunud ning tasakaalus tulemustega saadi sellel aastal samuti tubli 6. koht.
Treener Pelle: ” Turniir oli kindlasti kõrgema tasemega kui eelmisel aastal. Samas ei saa öelda, et ma poleks mängudega rahul. Näitasime platsil väga häid asju, kuid sekka tuli ka ebaõnnestumisi, mis on normaalne. Tulime otse saalist siia, olukorras, kus nüüd on väljakul 11vs11. Annan poistele au, sest nad said selle keerulise muutusega väga hästi hakkama. Loomulikult saame mängu parandada ja siit ka mõtteid juurde, kuid turniir läks igati korda!”

Viimasena tegi etteaste FC Kose (07), kellel samuti väike kogemus turniirist all. Sarnaselt eelmisele aastale kõrgetele kohtadele mängida ei õnnestunud, kuid häbisse ka ei jäädud. Kõik mängud olid pingelised ja võitluslikud, kuid teravus täna vastaste värava all puudus.
Treener Rene:”Leppisime poistega kokku, et täna üle keskmise hinnet ei saa. Esimesed mängud läks aega, et poisid saalist tulles uuesti suurel platsil harjuks. Ometi mängisime kohati väga hästi palliga, kuid täna ei leidnud me häid lahendusi vastase värava all. Kindlasti vajame 9vs9 mängu harjutamiseks veel sõpruskohtumisi või turniire, kuid hea on näha, et poisid mõtlevad õigesti. Nüüd tuleb suuta see ka väljakul rakendada! Tugev turniir ja igati hea kogemus!”

Klubi tänab korraldajaid ja loomulikult kõiki lapsevanemaid, kes meid turniirile aitasid ning hingestatult poistele pöialt hoidsid! Järgmiste mängudeni!